Yurtdışından Alışveriş Yaparken Gümrüksüz Alışveriş Limiti Ne Kadar?

0

Yurtdışından Alışveriş Yapanlara Üzücü Haber

Yurtdışından sık sık alışveriş yapanlar için Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci tarafından üzücü bir haber verildi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci tarafından yapılan açıklamada gümrüksüz alışveriş limitinin düşürüldüğü açıklandı.

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle internet üzerinden yurtdışından yapılan alışverişlerde 75 Euro olan gümrüksüz alışveriş limiti 30 Euro‘ya düşürüldü. Artık 30 Euro ve üzeri yurtdışı alışverişlerinizde gümrükte vergi ödemek zorunda kalacaksınız.

Bakan Tüfenkci yaptığı açıklamada bu kararın özellikle elektronik ticaretin geleceği için ve haksız rekabeti önlemek için alındığını vurguladı. Bu kararın Bakanlar Kurulu tarafından da onaylandığı belirtilirken, Resmi Gazete’de bu kararın yayınlanmasının ardından yürürlüğe girecek.

online-alisveris-internetten-alisveris

Editörün Yorumu

Sponsorlu Bağlantılar

Gümrüksüz alışveriş limitinin düşürülmesi özellikle Amazon’un Türkiye için de hizmet vermeye başladığı haftada alınması, akıllara Amazon.de sitesinden alışverişin önünü kesmek ve önlem almak olarak yorumlanmasına neden oldu. Amazon’un Almanya şubesi olan Amazon.de sitesi artık Türkçe bir şekilde Türk kullanıcılara hizmet veriyor.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here