YouTube’dan Ses Gelmiyor Sorunu Nasıl Düzeltilir? Youtube Ses Sorunu

0

YouTube, en popüler video izleme sitesidir. Eğer şu an buradaysanız, muhtemelen YouTube videolarını oynatırken sesin gelmemesi sorunuyla karşı karşıya kalmışsınız demektir. Bu, YouTube kullanıcılarının karşılaştığı çok yaygın bir sorundur ve aynı zamanda düzeltmek oldukça kolaydır. YouTube’daki bu No Sound‘un birçok nedeni var ve bu yazımızda, bazı olası nedenleri ve bu nedenlerle ilgili düzeltmeleri ele alacağız. Çoğu zaman, cihazı yeniden başlatmak bu geçici sorunları düzeltmek için en iyi seçenektir.

Sponsorlu Bağlantılar

YouTube’da Ses Yok

  1. Kontrol edilecek ilk şey, cihazınızın ses ayarlarıdır. Aygıt hoparlörlerinizin sessize alınmadığından veya en düşük ses seviyesinde olmadığından emin olun ve kontrol edin. Ayrıca, cihaz hoparlörlerinizin konfigürasyon ayarlarını kontrol edin. Bazen Hoparlör ses düzeyi en düşük ayarda olur ve bu nedenle hoparlörde sessize alınmış bir simge görmeyiz. Bazen YouTube dahili ses denetleyicisi de sessize alınır veya en düşük ses seviyesinde olur. Ayrıca, videoyu oynatmakta olan tarayıcı sekmesindeki hoparlör simgesinin de sessize alınmadığından emin olun.
  2. Bu hatanın ikinci sebebi web tarayıcınız olabilir. Tarayıcınız en son sürüme güncellenmediğinde bu tür bir hata oluşur. Dolayısıyla, bu ses hatasıyla karşılaşıyorsanız, tarayıcınızı güncellemeyi deneyin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Sorunun tarayıcınızda olup olmadığını kontrol etmek için bu videoyu başka bir web tarayıcısında da deneyebilirsiniz. Öyleyse, web tarayıcısını yeniden yüklemek değerlendirmek isteyebileceğiniz bir seçenektir.
  3. Bazen cihazınızda açılan diğer multimedya programları bu hatayı YouTube’da yaratabilir. Çalışan tüm programları kapatmayı deneyin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.
  4. Flash Player da zaman zaman hatalı olabilir. Çoğu durumda, en son Flash Player sürümüne güncelleme cihazlarınızdaki sesle ilgili bazı sorunlar yaratır. Flash Player’ı kısa bir süre önce güncellediyseniz YouTube da ses hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda önceki sürüme geri dönün ve yardımcı olup olmadığına bakın.
  5. Cihazınızda saklanan önbellek dosyaları, çerezler ve geçici İnternet dosyaları da bu hataya neden olabilir. Tüm önbellek dosyalarını ve geçici dosyaları temizlerseniz bu sorunun çözümüne yardımcı olabilir. Bunu elde etmek için Disk Temizleme Aracını kullanın.
  6. Windows PC’nizde genellikle ses sorunlarıyla karşılaşmıyorsanız, Ses Kartı sürücünüzü güncelleyin ve bakın. Ayrıca, Ses Sorunlarını Gidermeyi de çalıştırın.

YouTube’da ses olmaması için diğer bazı yaygın nedenler; zayıf bağlantı, telif hakkı kısıtlamaları vb. durumlarda bulunabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here