Windows PC’de Oyun Performansını Arttırmak için En İyi Ücretsiz Programlar

0

Windows PC’de Oyun Performansını Arttırmak için En İyi Ücretsiz Programlar

Eğer sıkı bir bilgisayar oyuncusu iseniz, oyun performansının zamanla azalması sorunuyla kesinlikle karşı karşıya kalmış olmalısınız. Zamanla, Windows 10/8/7 bilgisayarlarımız sabit diskte birçok dosya biriktiriyor ve oyunlar eskisi gibi çalışmıyor. Özellikle oyunlarınız karmaşık ve daha fazla kaynak gerektiriyorsa. Neyse ki bu durumunda bir çözümü var. Oyun performansını artırmak için en iyi ücretsiz programları kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Zayıf oyun performansı; oyun gecikmesi, düşük FPS, aralıklı oynatma, bozuk oyun, bozuk ses veya video kalitesi gibi başlıca unsurlardır. Aşağıda, Windows PC’nizi hızlandırabilecek ve oyun performansınızı artıracak ücretsiz oyun yükseltici yazılımların bir listesi bulunmaktadır.

Oyun Performansını Arttırmak için En İyi Ücretsiz Programlar

Windows işletim sistemli bilgisayarlarınızda oyun oynarken oyunların performansını arttırmak için kullanabileceğiniz ücretsiz programlar vardır. Bu programlar arasından sizler için en iyilerini bir araya getirdik.

GBoost

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızda bir oyuna başladığımızda, diğer birçok program aynı anda arka planda çalışıyor ve bu da açıkça sistemin yavaş çalışmasına neden oluyor. İşte bu GBoost isimli ücretsiz Windows oyun performansı arttırma yazılım size yardımcı olur. GBoost diğer tüm çalışan uygulamaları geçici olarak kapatır ve yalnızca oyun için gerekli olanlara izin verir. Kolay arayüzü olmayan basit bir programdır, Boost düğmesine tıklamak yeterlidir ve gerekli tüm işlemleri programın kendisi yapacaktır. Bununla birlikte, değişiklikler kalıcı değildir ve bu nedenle bilgisayarınız ve yapılandırmaları güvenlidir.

GBoost Ücretsiz İndir

Toolwiz GameBoost

Adından da anlaşılacağı gibi bu araç, oyun deneyiminizi artırmak için özel olarak tasarlanmıştır. Toolwiz GameBoost, bilgisayarınızın oyun performansını hızlandırır. Örneğin; oyun oynarken zamanlanmış Windows Güncellemelerini devre dışı bırakır ve bu da kesinlikle hızın geliştirilmesine yardımcı olur. Toolwiz GameBoost, bilgisayarınızı yavaşlatan ve oyun hızını etkileyen proxy otomatik keşif veya klavye kısayol tuşlarını da durdurur. Toolwiz Gameboost ayrıca kolayca geri döndürülebilen geçici değişiklikleri yapar.

Toolwiz GameBoost Ücretsiz İndir

Fusion Utility

Özellikle PC optimizasyonunuz için tasarlanan Fusion Utility, AMD sisteminize daha hızlı yanıt verir ve daha hızlı hale getirir. Program tek bir tıklama ile arka planda çalışan diğer işlemleri kapatır. Yapılan değişiklikler geçicidir. Yani, Fusion Utility, Windows PC’nizi daha basit hale getirerek oyun deneyiminizi geliştiren Sabit Sürücü Hızlandırma ve Otomatik Ayarlama gibi gelişmiş hızlandırma teknolojilerini kullanır.

Fusion Utility Ücretsiz İndir

GameFire

GameFire yine Windows PC oyuncuları için bulundurması gereken bir programlardan. Ücretsiz ve ücretli olarak mevcuttur. Ücretsiz sürümü gereken tüm araçları getirirken, ücretli sürüm kesinlikle bazı ekstra özelliklere sahiptir. Bu programı PC’nize kurun ve Turn On Game Mode düğmesini tıklayın. Program daha sonra gerekli değişiklikleri yapar ve oyun deneyiminizi sorunsuz hale getirir. Game Fire ile ayarları değiştirebilir ve en sevdiğiniz oyunları doğrudan oynamaya başlamanızı sağlayan bir listeye ekleyebilirsiniz. Program ayrıca, bilgisayarınızın durumuyla ilgili ayrıntılı bir rapor veren bir Sistem Tanılama seçeneğine de sahiptir.

GameFire Ücretsiz İndir

Wise Game Booster

Wise Game Booster, özellikle Windows PC kullanıcılarının oyun deneyimini geliştirmek için tasarlanmıştır. Sistem kaynaklarını yalnızca oyunun çalışması için sağlar ve diğer tüm gereksiz programları kapatır. Bu, dört temel işlevi, oyun listenizi, PC optimizasyonunuzu, Sistem Optimizasyonunu ve Hizmet Optimizasyonunu içerir. Oyunlar listesi yerel oyunlarda arama yapmanızı ve bunları doğrudan başlatmanızı sağlar; System Optimizer, PC’deki ilgili ayarları optimize eder ve Process Optimizer istenmeyen programları arka planda durdurur ve böylelikle bilgisayarınızı hızlandırır.

Wise Game Booster Ücretsiz İndir

Razer Cortex Game Booster

Razer Cortex Game Booster programının başlıca özellikleri, kaynakların oyun için maksimum seviyeye çıkarılmasını, gereksiz yere çalışan diğer görevlerin sonlandırılmasını ve bilgisayarınızın hızlı çalışmasını içerir. Ayrıca, oyun bittikten sonra bu program size bilgisayarınızın istatistiklerini sağlar. Diğer araçlar gibi Razer Cortex Game Booster’ın yaptığı değişiklikler de geçicidir. Ayrıca değişiklikleri otomatik olarak geri döndürür. Dolayısıyla, oyun oturumlarını bitirdiğinizde bilgisayarınızı orijinal ayarlarına geri getiriyor demektir. Programı kullanabilmeniz için aşağıda ki linkten indirmeniz, PC’nize kurmanız ve bir hesap oluşturmanız gerekir. Hesabınızı kaydettikten ve doğruladıktan sonra, bilgisayarınızı optimize etmeye başlayabilirsiniz.

Razer Cortex Game Booster Ücretsiz İndir

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here