Windows Önyükleme, Başlatılıyor yada Açılış Logosu Değiştirme Programı: HackBGRT İndir

0

Bilgisayarınızı her açtığınızda, üreticinin logosunu veya mavi Windows logosunu fark etmiş olabilirsiniz. Bu logoyu daha özel bir şeye dönüştürmek istediniz mi? Özel açılış logoları iyi görünüyor ve bilgisayarınıza kişisel bir dokunuş katıyor. Bu yazımızda, UEFI tabanlı Windows sistemlerinde önyükleme logosunu değiştirmenize izin veren HackBGRT adlı bir programdan bahsedeceğiz. HackBGRT programının kullanımı biraz karmaşıktır, ancak tüm noktaları açıklamak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık.

Sponsorlu Bağlantılar

UEFI Sistemi Nedir

Özetle, UEFI (Birleştirilmiş Genişletilebilir Ürün Yazılımı Arabirimi), BIOS (Temel Giriş Çıkış Sistemi) üzerinde bir gelişmedir ve işletim sistemi ile platform ürün yazılımı arasında bir yazılım arayüzü görevi görür. HackBGRT yalnızca UEFI sistemlerini desteklediğinden, bilgisayarınızın UEFI veya BIOS kullanıyor olup olmadığını bilmeniz gerekir.

Dikkat: Bootloader’da değişiklik yapmak biraz risklidir ve sistemi önlenemez duruma getirebilir. Bir şeyler ters giderse uygun bir Windows Kurtarma Ortamına sahip olduğunuzdan emin olun. Program her şeyi düzeltmek için bir alternatif sunsa da, yine de kendi kurtarma ortamınıza sahip olmak iyidir.

Windows 10’da Boot Logosunu Değiştirmek

Sponsorlu Bağlantılar

HackBGRT, Windows 10/8/7 bilgisayarınızın varsayılan açılış logosunu değiştirmenize izin veren UEFI sistemleri için ücretsiz bir Windows boot logo değiştirici yazılımıdır.

Programı indirdikten sonra setup.exe dosyasını açın ve şimdi önyükleme logosunu değiştirmek için ekrandaki talimatları takip edebilirsiniz. Herhangi bir şey yapmadan önce Güvenli Önyüklemeyi devre dışı bırakmak şarttır. Etkinleştirdiyseniz, program sizi uyarır ve devre dışı bırakmanız gerekir. Güvenli önyüklemenin nasıl devre dışı bırakılacağına ilişkin ayrıntılar için bilgisayarınızın üreticisinin web sitesini kontrol edin.

Güvenli Önyükleme devre dışı bırakıldıktan sonra, setup.exe’yi tekrar açın. Şimdi yüklemeye başlamak için I düğmesine basın. Program şimdi bir yapılandırmaya sahip bir Not Defteri penceresi açacak. Bu yapılandırma dosyasında, görüntülemek istediğiniz görüntünün yolunu ve konumlandırma vb. diğer parametreleri belirtmeniz gerekir. Ayrıca, belirtilen ağırlıkla rastgele seçilen birden fazla görüntü de belirtebilirsiniz.

Yapılandırma dosyasını kaydettikten sonra, varsayılan sıçrama görüntüsüyle bir Paint penceresi açılır. Burada başka bir kaynaktan görüntü veya kopya çekip buraya yapıştırabilirsiniz. Şimdi tüm görüntüleri Microsoft Paint’ten 24 Bit BMP biçiminde kaydettiğinizden emin olun.

Görüntüler kaydedildikten sonra program tüm değişiklikleri yapacaktır ve bu değişiklikleri yerinde görmek için bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.

Yapılan Değişiklikler Nasıl Tersine Çevrilir?

Yanlış bir şey mi yaptınız? Endişelenecek bir şey yok, setup.exe’yi başlatabilir, I düğmesine basabilir ve açılış logosunu değiştirmek için adımları tekrarlayabilirsiniz. Veya özel logoyu tamamen kaldırmak ve orijinal logoyu geri getirmek isterseniz, setup.exe tarafından açılan CMD penceresindeki I yerine D basın.

HackBGRT Programı

HackBGRT, bilgisayarınıza biraz kişiselleştirme yapmanızı sağlayan harika bir yazılım parçasıdır. En sevdiğiniz süper kahramanın logosunu açılış logonuza koyarak arkadaşlarınızı ve iş arkadaşlarınızı kolayca şaşırtabilirsiniz.

HackBGRT Ücretsiz İndir

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here