Windows Mixed Reality (Karma Gerçeklik) İçin 2018 En İyi 10 SteamVR Oyunu

0

Windows Karma Gerçeklik (WMR), SteamVR ile entegre olarak bize tamamen yeni bir oyun deneyimi getiriyor. SteamVR’de bulunan birçok oyun WMR ile çalışıyor olsa da resmi WMR desteğini alan bir çok oyun vardır. Yazımızda sizler için derlediğimiz 2018 yılının en iyi SteamVR oyunlarına yer vereceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

The Gallery

The Gallery iki bölümden oluşuyor. Hikayenin kahramanı tabi ki sizsiniz. Oyun sanal gerçeklik gözlüğü için yeniden tasarlandı. Oyunun 1.bölümünde ablasını başka bir dünyadan kurtarmak için çabalayan bir kahraman oluyorsunuz.

80’li yıllara ait bir çocukluğunuz var ve labirent gibi karanlık fantezi filmlerini sevgiyle hatırlayabiliyorsanız, bu oyun sizin için eğlenceli olacaktır.

The Gallery Oyunu İndir

Climbey

Sponsorlu Bağlantılar

Tırmanışa bayılıyor musun? Bu sorunun cevabını evet olarak veriyorsanız oyun tam size göre. Oyunda binaların üzerinden tırmanıyorsunuz. Engelleri dikkat etmelisiniz.

İki sanal el, bir kask ve sonsuz sayıda seviye ile tırmanacaksınız. Bazı yarışmaları beş kişiye kadar yapabilirsiniz ya da tek başınıza tırmanarak en iyi kişisel puanınızı geçmeye çalışın.

Climbey Oyunu İndir

Stand Out: VR Battle Royale

Stand Out: VR Battle Royale oyununda hayatta kalmak için mücadele etmek zorundasınız. Ölümcül silahlar ve mühimmatlar ile donatılmış kocaman bir adada yaşayan son insan olmak için savaşmanız gerekiyor.

Savaş oyunlarına bayılıyor ve macera tutkunuysanız bu oyun tam size göre.

Stand Out: VR Battle Royale Oyunu İndir

Star Trek: Bridge Crew

Star Trek: Bridge Crew oyununu iki kişi aynı anda oynayabilir. Oyunda bir uzay gemisini yönetiyorsunuz. Uzay boşluğunun derinliklerinde ilerliyor ve karşınıza çıkan engellere takılmamak için gayret gösteriyorsunuz. Uzay geminize yapılan saldırılara karşılık vermeniz ve savaşı kazanmanız gerekiyor.

Oyun VR olduğu için, tüm kontroller tıpkı gerçek bir uzay gemisinde olduğu gibi önünüze seriliyor ve gerçekten orada olduğunuzu hissediyorsunuz. Star Trek’in hayranı değilseniz bile, bu oyunun heyecanını yaşayarak tutkulu bir şekilde oynayacağınızı söyleyebiliriz.

Star Trek: Bridge Crew Oyunu İndir

Audioshield

Oyunda karanlık bir alanda duruyorsun, soldan mavi cisimler sağdan kırmızı cisimler geliyor. Elinizdeki mavi ve kırmızı kalkanlar ile gelen cisimlere aynı renk kalkanlar ile karşılık vermelisiniz.

Oyun ile senkronize olan heyecan dolu bir müzik de bulunuyor. Kendinize ait müziklerden herhangi birini oyuna getirebilir veya YouTube seçeneğini kullanabilirsiniz. Dans oyunlarının hayranıysanız, bu oyunu çok seveceksiniz.

Audioshield Oyunu İndir

Job Simulator

VR’de şimdiye kadar beğendiğim ilk oyunlardan biri olan Job Simulator, çok eğlencelidir. Oyun, sizi bir ofis çalışanı, market kasiyeri, otomobil tamircisi veya aşçı olarak görüyor, ancak durum tamda düşündüğünüz gibi değil.

Job Simulator Oyunu İndir

Waltz of the Wizard

Ücretsiz VR oyunları içinde Waltz of the Wizard kesinlikle listenin başında. Oyunda kendinizi büyülü bir dünyada bulacaksınız.

Sihirbazın kulesinde simya işleriyle uğraşın. Ve sihirli güçlerinizin eskisi kadar güçlü olup olmadığını görmek için test edin. Oyunda çeşitli görevler bulunmaktadır.

Waltz of the Wizard Oyunu İndir

The Lab

The Lab, birçok insanın denediği ilk VR deneyimlerinden biridir ve şüphesiz çok eğlencelidir. Oyunda etkileşimli bir laboratuarda sekiz farklı oyuna erişebilme imkanına sahipsiniz.

VR oyunlarında yeni iseniz The Lab oyunu başlangıç için çok iyi bir deneyim olacaktır.

The Lab Oyunu İndir

Rick and Morty: Virtual Rick-ality

Rick ve Morty’nin bu VR uyarlaması, mizah duygusuna sahip herkesi memnun edecektir. Oyunda tamamlanması gereken birçok bulmacalar ve görevler vardır. Rick and Morty: Virtual Rick-ality oyununu oynarken fazlasıyla eğleneceksiniz.

Rick and Morty: Virtual Rick-ality Oyunu İndir

Rec Room

Ücretsiz VR oyunları söz konusu olduğunda, Rec Room oyunu listelerin en başında geliyor. Oyunda avatarları ve ortamları özelleştirmenize olanak tanınıyor.

Dünyanın dört bir yanından gelen oyuncularla lazer etiketi, disk golf, paintball, kartlar ve daha fazlasını oynayabilir veya yakın arkadaşlarınızla takılmak için bu oyunlardan herhangi birisini oynayabilirsiniz. VR oyunlarından Rec Room oyununa sahip değilseniz, kendinize bir kötülük yapıyorsunuz demektir.

Rec Room Oyunu İndir

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here