Windows Mağazadan Uygulama veya Oyun Satın Alma (Resimli Anlatım)

0

Mağazadan Oyun veya Uygulama Alma

Windows mağaza üzerinde ücretli uygulama yada oyunları satın alabilmek için bir banka kartı yada kredi kartına ihtiyaç duyarsınız. Eğer kredi kartınız yada banka kartınız var ise Windows mağaza üzerinden nasıl uygulama satın alacağınız veya nasıl oyun satın alacağınızı anlatacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

İlk önce Windows Mağazaya bilgisayarınızdan girin.

Daha sonra satın almak istediğiniz oyun yada uygulama sayfasına gelin. Bu sayfada “Satın al” butonuna tıklayınız.

windows-magaza-oyun-satin-alma-1

Sponsorlu Bağlantılar

Satın al dediğinizde karşınıza aşağıdaki gibi parolanızı girmenizi isteyen bir pencere gelir. Satın almalarda parolanızın her zaman hatırlanmasını istiyorsanız alt kısımda yer alan kutucuğu işaretleyin. Ama biz bunu yapmanızı önermiyoruz. Çünkü sizin dışında başkaları da sizden habersiz satın almalar gerçekleştirebilir.

windows-magaza-oyun-satin-alma-2

Oturum açtığınızda eğer daha önce herhangi bir kredi kartı eklemiş iseniz hesabınıza eklediğiniz kredi kartını göreceksiniz. Ancak kredi daha önce eklememiş iseniz bir ödeme yöntemi seçmeniz uyarısında bulunuyor. Bu pencerede “Sonraki” diyerek devam edin.

windows-magaza-oyun-satin-alma-3

Açılan yeni pencerede sizden kredi kartı bilgilerini girmeniz istenecektir. Kredi kartı bilgileriniz girerek bir sonraki adıma geçin ve gerekli onayı vererek kredi kartınızı ekleyin. Kredi kartınızı ekleme işlemi tamamlanınca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bundan böyle bütün satın almalarınızı bir önceki adımda kredi kartınız görüneceği için kredi kartınızı seçerek gerçekleştirebileceksiniz.

windows-magaza-oyun-satin-alma-4

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here