Windows için En İyi Ücretsiz Klasör Rengi Değiştirme Programları

0

Sıkı bir bilgisayar kullanıcısı iseniz, masaüstünüz önemli dosyalar ve alt klasörler ile dolu olmalıdır. Belirli bir klasörü ararken onu bulamadığınız zamanlar oluyor mu? İstediğiniz klasörü bulmak için gözlerinizi tüm klasörlere kaydırmanız zaman zaman gerçekten can sıkıcı hal alıyor. Ancak bu soruna bir çözüm var. Evet, aslında klasörlerin renklerini değiştirebilir ve klasörleri kolayca ayırt edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Varsayılan krem yada sarı renkli klasörün rengini artık kırmızı veya mavi gibi renklerle değiştirebilir ve klasörleri kolay tanımlamak için ön plana çıkarabilirsiniz.

Ücretsiz Klasör Rengi Değiştirme Programları

Aşağıda, Windows PC‘niz için İnternet’te bulunan, klasör rengini değiştirmenize yardımcı olacak, böylelikle klasörleri kolay ve hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olan en iyi programların bir listesini sizler için bir araya getirdik.

1. Folder Colorizer

Sponsorlu Bağlantılar

Folder Colorizer, klasör simgelerini renklendirmek için kullanılan en popüler yazılımlardan biridir. Ücretsiz bir yazılımdır ancak kurulum sırasında zorunlu olmayan, belli bir miktar bağış isteyebilir. Bağış butonunun işaretini kaldırıp programı ücretsiz olarak PC’nize kurabilirsiniz. Kullanıcı dostu bir düzen ile kullanımı basit bir programdır.

Klasör simgesini renklendirmek için, yapmanız gereken tek şey, belirli bir klasör simgesini seçmek, sağ tıklatıp Renklendirme simgesine tıklamak ve istediğiniz rengi seçmektir. Renkleri tıkladığınızda, program kendi renklerinizi ve etiketlerinizi de destekleyen bir Renk Editörüne götürür. Çok kolaydır ve teknik bilgi gerektirmez. Acemi bir bilgisayar kullanıcısı bile bu programı kullanabilir ve klasör simgelerinin renklerini değiştirebilir.

Folder Colorizer programını indirmek ve klasör renginin nasıl değiştirildiğini detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Folder Colorizer Ücretsiz İndir

2. StyleFolder

Adından da anlaşılacağı gibi StyleFolder isimli bu ücretsiz program, klasörü kendi zevkinize göre renklendirmenize izin verir. Renk değiştirmenin yanı sıra, klasör simgesini, klasör arka planını, klasör yazı tipini, klasör rengini ve klasör boyutunu değiştirmenizi sağlar. Temelde StyleFolder ile klasöre tamamen yeni bir görünüm verilebilir ve masaüstünüzdeki bir sürü klasörü öne çıkarabilirsiniz.

Programı açtıktan sonra, stilini değiştirmek istediğiniz klasörü seçin, sağ tuşa tıklayın ve kendi tercihlerinize göre özelleştirin. StyleFolder, Windows 10/8/7 ve Vista‘da da çalışır.

StyleFolder Ücretsiz İndir

3. Folder Marker

Folder Marker yine klasör simgelerinin rengini değiştirmenizi sağlayan ücretsiz bir programdır. İstediğiniz klasörleri çabucak bulabilmeniz için klasör simgelerine farklı renkler atayın. Bu ücretsiz yazılımla, kendi tercihlerinizde klasörlerin simgesini bile değiştirebilirsiniz. Yeni bir simge ve yeni bir renk ile, bilgisayarınızdaki klasörlere yeni bir görünüm katabilirsiniz.

Kendi simgesini sadece ICO, ICL, EXE, DLL, CPL veya BMP dosyalarından atayabilirsiniz. Bu program hem ücretsiz hem de ekstra özelliklere sahip ücretli bir sürüm olarak kullanılabilir.

Folder Marker Ücretsiz İndir

4. FolderIco

Shedko FolderIco, Windows 10/8/7 PC’nizde klasörleri renklendirmenize yardımcı olan bir başka ücretsiz yardımcı programdır. Klasör simgesini boyama ve özelleştirme, onları ayırt etmenize ve sık kullanılan klasörleri kolayca ve hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olur. Hızlı bir programdır ve yalnızca birkaç tıklamayla klasörünüzün rengini ve simgesini değiştirebilirsiniz. İstediğiniz zaman tek bir tıklamayla orijinal simgesini ve rengini geri yükleyebilirsiniz.

FolderIco programı, indirebileceğiniz bazı ek temaları da destekler. Bunlar tamamen işlenmiş temalar ve SFT formatında mevcuttur ve otomatik olarak programla ilişkilidir.

FolderIco Ücretsiz İndir

5. Folder Painter

Folder Painter, klasörleri kolayca bulunabilir hale getirmek için klasör simgelerini değiştirmenize izin veren ücretsiz taşınabilir bir programdır. Birkaç basit tıklamayla klasörlere farklı renkler verebilirsiniz. Programı zip dosyasıyla gelir; indirmeniz, açmanız ve kurulumu çalıştırmanız yeterlidir. Programın alt menüsü, seçilebilecek birkaç renk içeriyor.

Kendinize ait klasik renkleri Folder Painter’a ekleyebilir ve özel renk simgeleriyle, Simge klasörünü özelleştirebilirsiniz. Basit taşınabilir bir programdır ve yükleme gerektirmez. PC’nizin performansını hiç etkilemez ve düzgün çalışır.

Folder Painter Ücretsiz İndir

6. Rainbow Folders

Tıpkı yukarıda bahsedilen diğer programlar gibi, Rainbow Folders da klasör renklerini değiştiren ücretsiz bir yazılımdır. Tüm çalışma klasörlerinizi farklı renkte yaparak istediğiniz zaman hızlı bir şekilde klasörleri bulmanızı sağlayabilirsiniz. Kısacası, bu yazılım klasörlerinizi farklı renklerde renklendirmenize yardımcı olur. Belirli bir renk seti yoktur, ancak sınırsız renk tonları arasından seçim yapabilirsiniz.

Rainbow Folders Ücretsiz İndir

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here