Windows 8.1 ve Windows 10’da Kaldırılmayan Uygulamaları Kaldırma (Resimli Anlatım)

0

Kaldırılamayan Sistem Uygulamalarını Kaldırın

Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemli bilgisayar ile birlikte gelen bir çok sistem uygulaması bulunmaktadır. Bunlar arasında Alarmlar ve Saat, Haritalar, Filmler ve TV,  Fotoğraflar, Groove Müzik, Hava Durumu, Hesap Makinesi ve daha bir çok uygulama bulunuyor. Bu sistem uygulamalarını kaldırmamıza Microsoft izin vermemektedir. Ancak kaldırılamayan bu uygulamaları da kaldırmanın bir yolu bulunuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Windows 10’da Uygulama Kaldırma

Kaldırılamayan bu uygulamaları programsız bir şekilde kaldırmanın bir yolu bulunuyor ancak sizi kodlarla uğraştırmadan bir program aracılığı ile tek tıklama kaldırmanızı sağlayacağız. Programın adı belki de birçok kullanıcı tarafından bilinen meşhur IObit Uninstaller programıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle ücretsiz bir şekilde IObit Uninstaller programını aşağıdaki linten indirin.

IObit Uninstaller İndir

iobit-uninstaller

Daha sonra programın kurulumunu yapın. Programı kurup çalıştırınca karşınıza gelen ekranın sol menüsünden “Windows Uygulamaları” seçeneğine tıklayın. Karşınıza aşağıdaki pencere gelecek.

iobit-uninstaller-uygulama-kaldirma

Bu pencerede Windows uygulamalarının listelendiğini göreceksiniz. Kaldırmak istediğiniz uygulamanın karşısında yer alan çöp kutusu simgesine tıklayın. Bu defa karşınıza aşağıdaki gibi onay penceresi gelecek.

iobit-uninstaller-uygulama-kaldirma-2

Bu pencerede “Kaldır” diyerek uygulamayı kaldırabilirsiniz. Ancak pencerede “Kaldırma öncesi Geri Yükleme Noktası yarat. Biraz zaman alacaktır.” diye kutucuk yer alıyor. Bu kutucu işaretleyerek olası bir soruna karşı geri yükleme imkanına sahip olabilirsiniz. Hepsi bu kadar. Böylece kaldırılamayan sistem uygulamalarını bir iki tıklama kaldırabileceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here