Windows 7 ve Windows 10 ISO USB Yazma Programı – Rufus İndir

0

Rufus programı ile USB flash belleğe Windows kurulumu oluşturabilirsiniz. USB bellekten format atmak ve Windows yüklemek için Rufus programını indirin USB kurulum dosyası oluşturun.

Sponsorlu Bağlantılar

Rufus İle Önyüklemeli USB Windows Kurulumu Oluşturun

Windows işletim sistemini USB flash bellek üzerinden kurmak isteyenler Rufus programını kullanarak önyüklemeli USB kurulum diski oluşturabilirler. Sadece USB belleklere Windows kurulumu oluşturmaya değil aynı zamanda USB bellek ve sürücüleri, hafıza kartlarını vb. biçimlendirmeye de yarar.

Sponsorlu Bağlantılar

Rufus programı Windows ve Linux gibi işletim sistemlerinin ISO dosyalarından USB yükleme medyası oluşturmanızı sağlar. Özellikle işletim sistemi olmayan bir bilgisayara Windows kurmanız gerekiyorsa Rufus kullanarak kurulum dosyası oluşturmanız gerekir.

Aynı zamanda DOS üzerinden BIOS ya da diğer firmware yüklemelerine ihtiyaç duyduğunuzda bu programı kullanabilirsiniz. Çok hızlı bir program olan Rufus programı ile alternatiflerine nazaran iki kat daha hızlı kurulum diski oluşturabilirsiniz.

Rufus programını ISO’dan Windows 7 USB yükleme sürücüsü oluşturma, ISO’dan Windows 10 USB yükleme sürücüsü oluşturma ve ISO’dan Linux önyüklemeli USB oluşturma gibi durumlarda kullanabilirsiniz.

Rufus yükleme medyaları için hem UEFI hemde GPT desteğine sahiptir. Yani Windows 7, Windows 8, Windows 10 ya da Linux yüklemelerinizi EFI modunda yapabilirsiniz demektir. Sadece Windows XP için UEFI önyüklenebilir sürücü oluşturulmasını MBR moduna sınırlandırıyor.

Rufus

İndirme Linki ve Uygulama Bilgileri

İndirme Linki “Rufus” İndir
Lisans Ücretsiz
Uygulama İçi Satın Alma Yok
İşletim Sistemi Windows Tümü
Boyut 928 KB
Dil Türkçe
Üretici Pete Batard/Akeo
Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here