Windows 10’da Windows.old Silme Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

0

Windows.old Klasörünü Silmek

Windows 10 işletim sisteminizde diskiniz için yer açmak istiyorsanız Windows.old klasörünü silerek bu işe başlayabilirsiniz. Windows.old klasörü aslında bir can kurtarandır. Windows 10 bilgisayarınızda herhangi bir sorun yaşamanız halinde Windows’u eski haline dönüştüren yedektir. Ancak siz kendiniz bir yedek aldıysanız Windows.old klasörüne gerek yok demektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows.old klasörü sabit diskinize 15GB’a kadar bir yer kaplar. Sabit diskinize yer açmak için Windows.old klasörünü silebilirsiniz. Ancak dediğim gibi bilgisayarınızın yedeğini DVD yada farklı bir yolla yedekleyin ve sistem geri yükleme noktası oluşturun. Daha sonra aşağıdaki gibi Windows.old klasörünü silin.

Adım Adım Windows.old Klasörünü Kaldırma

İlk önce dosya gezginini Windows+E tuş kombinasyonu ile açın. Açılan ekranda İşletim sisteminizin kurulu olduğu diske sağ tıklayın ve aşağıdaki gibi “Özellikler” tıklayın.

windows-c-diski

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecek. Bu pencerede “Diski Temizle” butonuna tıklayın.

windows-c-diski-temizle

Karşınıza gelen aşağıdaki pencerede ise “Sistem dosyalarını temizle” butonuna tıklayın.

windows-c-sistem-dosyalarini-temizleme

Son olarak karşınıza aşağıdaki pencere gelecek. Bu pencerede “Önceki Windows yüklemesi (yüklemeleri)” seçeneğinin başındaki kutucuğu işaretleyin. Ben daha önce sildiğim için bu seçenek 4KB gözüküyor ancak siz silmediğiniz için yüksek GB’lı bir boyut göreceksiniz.  Bunu seçtikten sonra “Tamam” deyin. Açılan onay kutusunda “Dosyaları sil” diyerek silme işlemini başlatın.

windows-old-klasoru-silme

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here