Windows 10’da Wifi Kopma Sorunu ve Çözümü

0

Kablosuz Ağ Kopma Sorunu

Windows 10 işletim sistemine geçiş yaptıktan sonra kablosuz internetinizde sık sık kopmalar yaşıyorsanız bu sayfada anlatacaklarımızı uygulayınız. Wifi kopma sorununuzu bu adımları uyguladıktan sonra ortadan kaldırmış olmanız gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

İlk önce aygıt yöneticisine giderek “Ağ bağdaştırıcıları” altında bulunan WiFi adaptörünüzü bulun ve sağ tıklayarak “Özellikler” deyin. Açılan pencerede aşağıdaki gibi üst menüden “Güç Yönetimi” seçeneğine tıklayın. Bu pencerede “Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın.” seçeneğinin önündeki tik işaretini kaldırın ve “Tamam” diyerek kaydedin. Ayrıca modem yazılımınızı da güncelleyin.

Ayrıca bkz: Windows 10’da Kablosuz Ağa Bağlanamama Sorunu

ag-bagdastirici-ayari

Sponsorlu Bağlantılar

İkinci adımda ise önce antivirüs programını devre dışı bırakın yada kaldırın. Daha sonra komut istemi yoluyla bazı ayarları yapacağız. Bunun için Başlat’a tıklayın ve arama kutusuna Komut İstemi yazarak çıkan Komut İstemi sonucuna sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır deyin. Daha sonra açılan pencerede aşağıdaki komutları sırası ile girin.

komut istemi

1 – netsh int ip reset a.txt komutunu yazın ve ENTER deyin. Bazı ayarların sıfırlandığını ve TAMAM yazdığını göreceksiniz.

2 – netsh winsock reset komutunu yazarak ENTER deyin. Winsock kataloğu sıfırlanacaktır.

3 – netsh winhttp reset proxy komutunu yazarak ENTER deyin.

4 – netsh advfirewall reset komutunu yazarak ENTER deyin.

5 – ipconfig /flushdns komutunu yazarak ENTER deyin.

6 – Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Antivirüs programını tekrar aktif ederek test edin.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here