Windows 10’da Uygulamaları Başlangıç Ekranına Sabitleme ve Düzenleme (Resimli Anlatım)

0

Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarınızda başlangıç ekranını dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Başlangıç ekranına dilediğiniz uygulamaları ekleyebilir ve dilediğiniz uygulamaları kaldırabilirsiniz. Başlangıç ekranındaki uygulamalarınızı da yeniden düzenleyerek boyutlarınızı da ayarlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi resimli bir şekilde Windows başlangıç ekranına nasıl uygulama sabitleyeceğinizi, başlangıç ekranındaki sabit uygulamaları nasıl kaldıracağınız ve bu uygulamaları nasıl boyutlandıracağınızı anlatalım.

Uygulamaları Başlangıç Ekranına Sabitleme

İlk önce sol alt köşede yer alan başlat simgesine tıklayın. Açılan başlat ekranının sol menüsünde uygulamaların sıralandığını göreceksiniz.En son eklenenler, en çok kullanılan, Önerilen ve alfabetik şeklinde yer alıyor. Burada farenin topunu aşağı kaydırarak yada dokunmatik ekranlarda yukarı doğru çekerek bütün uygulamaları görüntüleyebilirsiniz.  Başlangıç ekranına sabitlemek istediğiniz uygulamayı bulun ve aşağıdaki resimdeki gibi üzerine sağ tıklayın ve “Başlangıç ekranına sabitle” deyin.

baslangic-ekranina-uygulama-sabitleme

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bu şekilde dilediğiniz uygulamayı başlangıç ekranına ekleyebilirsiniz.

Uygulamaları Başlangıç Ekranından Kaldırma

Başlangıç ekranında yer alan uygulamaları ise kaldırmak için aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi başlangıç ekranında yer alan uygulamanın üzerine sağ tıklayın ve “Başlangıçtan kaldır” diyerek bu ekrandan kaldırın.

baslangic-ekranindan-uygulama-kaldirma

Başlangıç Ekranındaki Uygulamaları Düzenleme

Aynı şekilde başlangıç ekranında yer alan uygulamaların boyutlarını da yeniden düzenleyebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere boyutlandırmak istediğiniz uygulamanın üzerine sağ tıklayın ve açılan seçenekler arasından “Yeniden boyutlandır” seçeneğini seçin. Daha sonra açılan seçeneklerden küçük, orta, geniş, büyük seçeneklerinden birisini seçin.

baslangic-ekraninda-uygulama-boyutlandirma

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here