Windows 10’da Uygulama ve Oyun Kaldırma (Resimli Anlatım)

0

İndirilen Uygulamalar Nasıl Kaldırılır?

Windows 10 masaüstü bilgisayarınız yada dizüstü bilgisayarınızda yüklediğiniz bütün uygulamaları kaldırabilirsiniz. Windows 10 ile birlikte mağazadan indirilen uygulamalar ile mağaza dışından indirilen uygulamaları farklı yerlerden kaldırıyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Mağazadan indirdiğiniz uygulamayı “Program ekle ve kaldır” penceresinden kaldırmak isterseniz listede uygulamayı bulamayacaksınız. Bu yüzden mağazadan indirilen uygulamaları kaldırmak için “Uygulamalar ve özellikleri” penceresine gitmeniz gerekir. Şimdi indirdiğiniz uygulama ve oyunları nasıl kaldıracağınızı anlatalım;

Ayrıca bkz: Windows 10 Mağazadan Uygulama ve Oyun Yükleme

Adım Adım Mağaza Uygulamalarını Kaldırma

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft mağazadan indirdiğiniz uygulamaları görüntülemek için dilerseniz sol alt köşede başlat butonunun yanında yer alan arama kutusuna “Uygulamalar ve özellikler” yazarak çıkan seçeneğe tıklayın, dilerseniz de Başlat > Ayarlar > Sistem > Uygulamalar ve özellikler yolunu izleyin.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi mağazadan yüklemiş olduğunuz ve sistem uygulama ve oyunlarını göreceksiniz. Buradan uygulama ve oyunları arama yaparak yada sıralama yaparak bulabilirsiniz.

windows 10 uygulamalar ve oyunlar

Kaldırmak istediğiniz uygulama yada oyunu bulduğunuzda üzerine mause ile bir defa tıklayarak seçin. Seçtiğinizde aşağıdaki resimdeki gibi “Taşı” ve “Kaldır” seçeneklerini göreceksiniz. Buradan dilerseniz uygulama veya oyunu istediğiniz sürücüye taşıyabilir yada Kaldır diyerek bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz.

windows 10 uygulama ve oyun kaldırma

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here