Windows 10’da Ülke veya Bölge Değiştirme, Dil Değiştirme (Resimli Anlatım)

3

Windows 10 bilgisayarınızda ülkenizi veya bölgenizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Farklı bir ülkeye gittiğinizde yada mağazadan ülkeniz için sunulmayan bir oyunu veya uygulamayı almak istediğinizde bölge değiştirme ihtiyacı duyabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi sizlere Windows 10 bilgisayarınızda ülke veya bölge değiştirme işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız. Bu anlattığımız yöntem ile tekrar ülkenizi veya bölgenizi eski haline getirebilirsiniz.

İlk olarak Windows+I tuş kombinasyonu ile yada “Başlat>Ayarlar> Zaman ve dil>Bölge ve dil” adımları ile aşağıdaki ekran gördüğünüz sayfaya gelin.

bolge-ve-dil-degistirme

Sponsorlu Bağlantılar

Yukarıdaki resimde de göreceğiniz üzere en üstte “Ülke veya bölge” seçeneği bulunuyor. Buradaki kutucuğa tıklayarak istediğiniz ülkeyi seçin.

bolge-ve-dil-degistirme-2

İstediğiniz ülkeyi seçtikten sonra bölgenizi değiştirmiş oluyorsunuz. Sadece bölgenizi değiştirmeniz yeterlidir ancak alt kısımda yer alan “Dil ekle” simgesine tıklayarak aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi istediğiniz dili seçip değiştirebilirsiniz.

bolge-ve-dil-degistirme-3

Biz örnek olarak “English (United States)” yani İngilizce (ABD) seçeneğini seçtik. Daha sonra aşağıdaki gibi Dil kısmına bu seçeneğinde eklendiğini göreceğiz. Bu seçeneğin üzerine tıklayın ve aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere “Varsayılan olarak ayarla” deyin.

bolge-ve-dil-degistirme-4

Dili İngilizce olarak seçtikten sonra arayüzün değişmediğini ve hala Türkçe yani eski diliniz ile görüntülendiğini göreceksiniz. Bunun nedeni ise Windows’u kurarken Türkçe seçtiğiniz içindir. Malesef Windows görüntüleme dilini değiştirme imkanınız bulunmuyor.

Sonuç olarak bu ayarları yaptıktan sonra mağazadan aldığınız uygulama ve oyunlar için de bölge ayarınız değişmiş olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

3 YORUMLAR

    • Bilgisayarda yönetici olarak oturum açtığınızdan emin olun. Oturum açtığınız kullanıcı yönetici değilse dil falan gibi ayarları görüntüleyemezsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here