Windows 10’da Oyun Modu Açma ve Kapatma (Resimli Anlatım)

0

Microsoft tarafından yayımlanan Windows 10 Creators Update güncellemesi ile birlikte bir çok yenilik geldi. Özellikle Paint 3D ve Oyun Modu özellikleri çok sevildi. Oyuncuların merakla beklediği bu özellikle Windows 10 Creators Update güncellemesi yapanlar tarafından kullanılabiliyor. Eğer sizde bu güncellemeyi yaptıysanız aşağıdaki adımları izleyerek Oyun Modu özelliğini açabilir yada kapatabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Windows 10 Nasıl Güncellenir?

Oyun Modu ne işe yarar?

Oyun Modu özelliğinin nasıl açılıp kapandığını anlatmadan önce kısaca oyun modunun ne işe yaradığında bahsedelim. Windows 10 bilgisayarınızda en iyi oyun deneyimini elde etmek için geliştirilmiş bir özelliktir. Oyun Modu açık bir şekilde oyun oynadığınız vakit, bilgisayarınız bütün gücünü öncelikli olarak oyuna verir. Bu modda oyun oynarken en iyi performansı elde etmiş olursunuz. Bilgisayarınız diğer işlemler için harcamış olduğu gücü keser ve tüm gücünü oyun için harcar.

Peki Oyun Modu nasıl açılır ve nasıl kapatılır?

Sponsorlu Bağlantılar

İlk olarak Başlat menüsüne tıklayın ve oradan da Ayarlar seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki ekranda da göreceğiniz üzere Oyun seçeneğine tıklayın.

Oyun penceresine geldiğinizde sol menünün en altında Oyun Modu seçeneğini göreceksiniz. Buraya tıklayın. Aşağıdaki ekranda da göreceğiniz üzere burada oyu modunu açıp kapatmak için bir seçenek bulunuyor. Açık konumuna getirmeniz yeterli.

Oyun oynarken Oyun Modunu açma ve kapatma

Oyun oynadığınız esnada oyun modunu açıp kapatabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

Oyun ekranı açık iken Windows logo tuşu + G kısayol tuşlarına basarak Oyun çubuğunu açın.

Oyun çubuğunda dişli çark simgesine yani Ayarlar‘a tıklayın. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekranda “Bu oyun için Oyun Modunu kullan” seçeneğini işaretleyin

Hepsi bu kadar. Bazı oyunlarda oyun modu otomatik olarak seçili gelebilir. Bu zamanda hiçbir müdahale de bulunmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here