Windows 10’da Mağazadan Uygulama ve Oyun Yükleme (Resimli Anlatım)

0

Windows 10 mağazadan uygulama ve oyun indirebilmek için öncelikle bir Microsoft hesabınızın olması gerekiyor. Yani Hotmail, Outlook, MSN veya Live.com hesaplarından birisine sahip olmanız gerekir. Bu hesaplardan birisine sahip iseniz yada hesabınız yok ise aşağıdaki adımları izleyerek uygulama yada oyun indirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle Windows arama kutusuna “Mağaza” yazın ve çıkan Mağaza seçeneğine tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi Mağaza penceresi gelecektir.

Ayrıca bkz: Windows 10’da Uygulama ve Oyun Kaldırma 

microsoft mağaza

Sponsorlu Bağlantılar

Daha sonra Uygulamalar yada Oyunlar kategorisinde veyahut sağ üst köşeden arama yaparak dilediğiniz uygulama yada oyunu bulun. İndireceğiniz oyun yada uygulama sayfasına geldiğinizde aşağıdaki gibi ücretsiz uygulama ise Ücretsiz butonuna tıklayın, ücretli ise Satın Al butonuna tıklayın. Tıkladığınızda aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Microsoft hesabınız ile giriş yapmanız istenecektir.

microsoft mağaza uygulama indirme 1

Microsoft Hesabı seçeneğine tıklayarak var olan hesabınız ile giriş yapabilir yada yeni bir Microsoft hesabı açabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi indirme işlemi başlayacaktır.

microsoft mağaza uygulama indirme 2

Devam eden indirme işlemini hemen sağ üst köşede yer alan arama kutusunun yanındaki ok işaretine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Aşağıdaki resimdeki gibi;

microsoft mağaza uygulama indirme 3

İndirme işlemi tamamlanınca Arama kutusuna uygulamanın adını yazarak bulabilir yada başlat menüsünde indirdiğiniz uygulamayı bularak açabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here