Windows 10’da Kulaklıklar İçin Surround Ses Windows Sonic Nasıl Açılır?

6

Windows Sonic Nedir?

Windows 10 Creators Update güncellemesi ile birlikte gelen en faydalı özelliklerden birisi de surround ses emülatörü oldu. Windows 10 Yaratıcılar Güncelleştirmesi sayesinde kullaklıklarda bundan böyle surround ses kalitesini duyabileceksiniz. İşte bu ses kalitesini kulaklıklara getiren özelliğin adı ise Windows Sonic‘tir.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows Sonic özelliğini aktif etmeniz durumda ucuz ve kalitesiz kulaklıklardan bile daha dolgun ve etkileyici sesler alabileceksiniz. Yani çok pahalı kulaklıklar almadan da surround ses kalitesini bütçe dostu kulaklıklardan bile alabileceksiniz. Windows Sonic uzaysal bir ses kalitesi sunacak.

Ayrıca bkz: Kulaklıklar İçin Dolby Atmos

Windows Sonic Aktif Etme

Sponsorlu Bağlantılar

Windows Sonic özelliğini aktif etmek için aşağıdaki adımları tek tek uygulayın.

İlk önce masaüstünde sağ alt köşede gördüğünüz ses simgesinin üzerine sağ tıklayın. Ardından “Uzamsal ses (Yok)” seçeneğine tıklayın.

Açılan pencerede uzamsal ses biçimini seçmeniz için açılır bir seçenekler listesi olacak. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi ok simgesine tıklayın ve seçenekleri görüntüleyin. Buradan “Kulaklıklr için Windows Sonic” seçeneğini seçin.

Son olarak “Uygula” ve “Tamam” diyerek kaydedin.

Bundan böyle kulaklıklardan Surround ses kalitesini duyabileceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

6 YORUMLAR

  1. Bilgisayara format attım sürücüyü yüklemeden önce kulaklıkta seçenekler görünüyordu şu anda yükledim yine gitti. Sürücüyü kaldırıyorum geri geliyor yüklüyorum geri gidiyor neden kaynaklanıyor anlamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim zira ben bulamadım hiçbir yerde.

    • Beelli ki sürücü bu teknolojiyi desteklemiyor. Acaba sürücünün son versiyonunu yüklediğinizden emin misiniz? Eğer otomatik güncelleme yapıyorsanız üretici siteden manuel bir şekilde sürücüyü yükleyip deneyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here