Windows 10’da Fotoğraflardan Albüm Oluşturma (Resimli Anlatım)

0

Windows 10 bilgisayarınızdaki Fotoğraflar uygulaması ile kendi albümlerinizi oluşturabilirsiniz. En güzel anılarınızın olduğu fotoğrafları bir araya getirebilir ve harika albümler oluşturabilirsiniz. Şimdi sizlere albüm oluşturma hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Sponsorlu Bağlantılar

İlk olarak “Başlat > Tüm Uygulamalar > Fotoğraflar” yolunu izleyin yada arama kutusuna ” Fotoğraflar” yazarak çıkan sonuçtan Fotoğraflar uygulamasına tıklayın.

windows-10-fotograflar

Fotoğraf uygulamasını açtığınızda karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir.

album-olusturma-1

Sponsorlu Bağlantılar

Üst menüde yer alan “Albümler” sekmesine tıklayın. Daha önce hiç albüm yapılmadığı için albümler sekmesi boş olacaktır. Eğer koleksiyonunuzda benzer fotoğraflar var ise otomatik oluşturulmuş albümler görebilirsiniz.

album-olusturma-2

Yine üst sekmede “Klasörler” sekmesi bulunuyor. Bu sekmeye tıkladığınız zaman albüm oluştururken kullanacağınız resim klasörlerini göreceksiniz. Eğer sizin albümde kullanacağınız resimlerin olduğu klasör burada gözükmüyorsa Ayarlardan klasör eklemeniz gerekecek.

album-olusturma-4

Bilgisayarınızda yüklü olan ve albüm yapmak için kullanacağınız fotoğrafların tümünü görmek için sağ üst köşedeki üç nokta singesine tıklayın ve seçeneklerden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

Aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere Ayarlar penceresinde albüm yaparken fotoğraf alacağınız kaynakları göreceksiniz. Burada “+Klasör ekleyin” seçeneğine tıklayarak albümünüzde kullanacağınız klasörü de tanımlayın. Aksi takdirde albüm oluştururken sadece tanımlı olan kaynaklarda yer alan fotoğrafları görürsünüz.

album-olusturma-3

 

Şimdi fotoğraflarımızı alacağımız klasörü de tanımladıktan sonra albüm yapmaya başlayalım. Albümler sekmesine geliyoruz ve buradan sağ üst tarafta yer alan “+Yeni albüm” seçeneğine tıklıyoruz. Daha sonra karşınıza fotoğrafları seçeceğiniz ekran karşınıza gelecek. Bu ekrandan aşağıdaki gibi fotoğraflarımızı seçiyoruz. Fotoğraf seçme işlemi bitince sağ üst köşeden “Bitti” diyoruz.

album-olusturma-5

Daha sonra karşımıza aşağıdaki gibi albüm sayfası gelecek. Burada albümüze yeni bir isim verebilir, kapağı değiştirebilir ve yeni fotoğraflar ekleyebiliriz. Bütün düzenlemeleri yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan “Kaydet” diyoruz.

album-olusturma-6

Hazırladığınız albümü artık Albümler sekmesinde göreceksiniz. Albümlerinizi daha sonra tekrar düzenleyebilir, paylaşabilir, slayt gösteri şeklinde görüntüleyebilir ve dilerseniz silebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here