Windows 10’da Bildirimleri Kapatma ve Açma (Resimli Anlatım)

0

Windows 10 Bildirimleri

Windows 10 bilgisayarınızda sağ alt köşeden sık sık bildirim geldiğini görebilirsiniz. Bu bildirimler yüklü olan uygulamaların bildirimleri olsun, Windows kullanım ipuçları olsun, hatırlatmalar olsun, güncelleştirmeler olsun bir çok konu hakkında sizi bilgilendiren bildirimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer Windows 10’da bu bildirimler canınızı sıkıyorsa kolaylık kapatabilir yada istemediğiniz uygulamaların bildirimlerini engeller ve istediğiniz uygulamaların bildirimlerine de izin verebilirsiniz. Şimdi Windows 10’da bildirimleri açma kapatma özelliğini nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

Windows 10 Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Windows 10 bildirimler aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi sağ alt köşedeki ikona tıklayınca görüntülenir.

windows 10 bildirimler

Sponsorlu Bağlantılar

Bildirimleri kapatmak için ilk önce şu yolu izleyin;

Ayarlar > Sistem > Bildirimler ve Eylemler yolunu izleyin. Yada arama kutusuna Bildirimler ve Eylemler yazarak çıkan sonuca tıklayın.  Aşağıdaki resimde gördüğünüz ekrana geleceksiniz.

windows 10 bildirimleri açma kapatma

Yukarıdaki resimde de göreceğiniz üzere kilit ekranı bildirimlerini, uygulama bildirimlerini ve Windows açıkken gelen bildirimleri kapatıp açabilirsiniz.

Ayrıca  “Bu gönderilerden bildirimleri al” başlığının altında bütün bildirim gönderen uygulamalar listelenmektedir. Bu listeden bildirim almak istediğiniz ve almak istemediğiniz bütün uygulamaları açıp kapatabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here