Windows 10’da Alarm Kurma ve Alarm Ayarlarını Yapma (Resimli Anlatım)

2

Bilgisayarda Programsız Alarm Kurma

Windows 10 ile birlikte alarm kurma seçenekleri daha pratik ve daha kullanışlı oldu. Windows 10’un kendi bünyesinde bulunan Alarmlar ve Saat aracı sayesinde dilediğiniz kadar alarm kurabiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Unutabileceğiniz işlerinizi ve yapmanız gerekenleri bilgisayarınız dilediğiniz zaman size hatırlatmasını istiyorsanız kesinlikle bu özellikten faydalanmalısınız. İlaçları saatinde atma, toplantı saatini hatırlatma, bilgisayar başında çok uzun vakit geçirmemek için mola saatleri koyma, yapacağınız herhangi bir iş için hatırlatma koyma gibi bir çok şeyi alarm kurarak kendinize hatırlatabilirsiniz.

Şimdi sizlere Windows 10’un bu dahili alarm özelliğini nasıl kullanacağınız anlatacağız.

Adım Adım Alarm Kurma

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızın arama kutusuna “alarm” yazarak çıkan “Alarmlar ve Saat” seçeneğine tıklayın. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecek.

windows 10 alarm sayfası

Yukarıdaki alarm penceresinin sağ alt köşesinde bulunan (+) işaretine tıklayınca aşağıdaki yeni alarm kurma penceresi gelecek. Bu pencereden alarm ismini, alarm saatini, alarm gününü, alarm sesinin ve erteleme süresini seçerek yine sağ alt köşede yer alan kaydet butonuna tıklayarak alarmı kuruyorsunuz.

windows 10 alarm 1

Kurduğunuz alarmlar aşağıdaki pencerede gördüğünüz gibi görüntülenecek. Bu pencereden dilediğiniz alarmı karşısındaki açma kapama tuşuna tıklayarak açıp kapatabilirsiniz. Dilerseniz alarmın üzerine tıklayıp açılan pencerenin sağ alt köşesinde yer alan çöp kutusu simgesine tıklayarak alarmı silebilirsiniz.

windows 10 alarm

Sonuç olarak ayarladığınız alarm zamanı geldiğinde aşağıdaki şekilde ekranın sağ alt köşesinde çalmaya başlayacaktır.

windows 10 alarm 2

Sponsorlu Bağlantılar

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here