Windows 10’a Oyun Modu Geliyor! Yüksek Performanslı Oyun Oynama Modu

0

Oyuncular İçin Mod Geliyor!

Windows 10 işletim sistemine yeni bir mod geliyor. Windows 10’un en yeni geliştirici derlemesinde “gamemode.dll” tespit edildi. Bu Game Mode özelliği sayesinde Windows 10’da daha yüksek performansda oyunlar oynanabilecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Game Mode yani Oyun Modu özelliği sayesinde oyun oynarken Windows 10’un CPU ve GPU kaynaklarını ayarlanabilecek. CPU ve GPU kaynakları oyun için daha fazla güç tahsis edecek. Bu özellik konsolların çalışma şekline benzeyen bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Oyun oynarken bilgisayarın neredeyse tüm gücünü oyun için harcaması söz konusu olacak.

Bu oyun modu Microsoft’un Windows 10’daki PC oyunlarını daha fazla ciddiye aldığını gösteriyor. Daha önce Microsoft Xbox konsolları için satın alınan oyunu PC için de geçerli olacağını duyurmuştu.

Sponsorlu Bağlantılar

Bkz: Xbox Oyunlarını Windows PC’de Oynama Zamanı!

windows-10-creators

Microsoft’un bu özelliği sadece mağazadan alınan oyunlar için sunacağı da söyleniyor. Eğer böyle olursa Windows 10 kullanıcıları üzülebilir.

Microsoft yeni “oyun modu” özelliği hakkında resmi bir açıklama yapmadı ancak 2017 yılının başında yapılması planlanan önemli Windows 10 Creators Güncelleştirmesi ile birlikte bu özelliğinde gelmesi bekleniyor.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here