Windows 10 Yeniden Kurma Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

1

Bilgisayarınızı Yenileyerek Sorunlardan Kurtulun

Windows 10 işletim sistemi ile birlikte bilgisayarınızda ortaya çıkan sorunlardan kurtulmak için karşınıza iki farklı seçenek çıkıyor. Bunlardan birincisi bilgisayarı yeniden kurma, diğer ise daha ileri bir çözüm yöntemi olan her şeyi silerek sıfırlama seçeneğidir. Bizim size tavsiyemiz önce yenileme seçeneğini kullanmanız eğer sorun çözülmüyorsa ikinci seçenek olan sıfırlama seçeneğini kullanmanızdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarı yenileme yada yeniden kurma seçeneğinde kişisel dosyalarını ve ayarlarını silinmez. Bilgisayar ayarları varsayılan ayarlara sıfırlanır ancak mağaza uygulamalarını kaldırılmaz. Bilgisayarınıza kurduğunuz programlarda kaldırılır. Eğer bilgisayarı yeniden kurma seçeneği işe yaramaz ise aşağıdaki linkten bilgisayarı sıfırlama seçeneğin nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Bkz: Windows 10 Bilgisayarı Sıfırlama

windows 10 hızlandırma

Adım Adım Bilgisayarı Yeniden Kurma

Sponsorlu Bağlantılar

Adım 1: İlk olarak “Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve güvenlik > Kurtarma” adımını izleyerek aşağıdaki pencereye gelin.

windows-10-kurtarma

Adım 2: Bu sayfada “Bu bilgisayarı sıfırla” seçeneğinin altında yer alan “Başlayın” butonuna tıklayın. Karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir. Bu pencerede yer alan seçeneklerden ilki olan “Dosyalarımı sakla” seçeneğine tıklayın.

windows-10-sifirlama-1

Adım 3: “Dosyalarımı sakla” seçeneğine tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki pencere gelecek ve bu pencerede kaldırılacak olan 3.parti uygulamalarınızın listesi size sunulacak. İleri diyerek devam edin.

windows-10-yenileme-1

Adım 4: Karşınıza gelen bu pencerede sıfırlama ile  ilgili bilgilendirme yapılacak. “Sıfırla” diyerek işlemi başlatın. Sıfırlama işlemini başlattığınızda bilgisayarınız bir kaç kez yeniden başlatılarak Windows yeniden yüklenmiş olur.

windows-10-yenileme-2

Sponsorlu Bağlantılar

1 YORUM

  1. buraya kadar sıkıntı yok lakin ben m2 ssd aldım kurulumu onun üzerine yapmak istiyorum ama seçme hakkı vermiyor direk c ye tekrar kuruluyor temiz kurulumdada aynı sorun var seçme haakım olmuyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here