Windows 10 Temiz Kurulum Aracı – Refresh Windows İndir

0

Refresh Windows İle Temiz Bir Windows 10 Kurun

Microsoft tarafından yayımlanan Refresh Windows isimli bu araç temiz bir Windows 10 kurulumu yapmanızı sağlıyor. Herhangi bir nedenden dolayı sıfırdan Windows 10 kurulumu yapmak istiyorsanız Refresh Windows aracı ile çok kolay bir şekilde bu işlemi gerekleştirebiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Refresh Windows aracı ile Windows 10 Home veya Windows 10 Pro sürümünü sıfırdan yükleyebiliyorsunuz. Sıfırdan yapılan kurulum ile birlikte bilgisayarınızdaki bütün uygulamaları ve üçüncü parti programları kaldırmış olacaksınız. Ancak dilerseniz kişisel dosyalarınızı koruyabiliyorsunuz. Bu aracı sadece Windows 10 işletim sistemleri için kullanabiliyor ve yeniden temiz bir kurulum gerçekleştirebiliyorsunuz.

Temiz kurulum için daha uzun ve uğraştırıcı bir yöntemi aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Windows 10 Temiz Kurulum Yapma

Refresh Windows Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

  1. Refresh Windows ile temiz kurulum yaptığınız vakit yüklediğiniz bütün uygulamalar kaldırılır ve sadece standart olarak sunulan uygulamalar kalır.
  2. Üçüncü parti programlar, sürücüler ve bilgisayar üreticisi tarafından sunulan bütün program ve uygulamalar kaldırılır. Bunları kurtarma şansınız olmadığı için yedekleme yapmanız gerekir yada yeniden yüklemeniz gerekir.
  3. Bu aracı kullanmanız halinde Office gibi programlar da dahil olmak üzere lisanslı bütün program ve haklarınız da silinecektir. Bu yüzden özellikle lisans anahtarlarınızı yedekleyiniz.
  4. Aracı başlatınca 3GB’dan daha büyük bir kurulum dosyası indirileceğini unutmayın.
  5. Refresh Windows aracı şimdilik Windows 10 final sürümü için kullanılamıyor ve sadece Windows 10 Insider önizleme sürümünü indiriyor. Önizleme sürümü geliştirilmekte olan sürüm olduğu için çeşitli hatalara neden olabiliyor.

Ayrıca bkz: Refresh Windows Nasıl Kullanılır?

refresh-windows-ile-windows-10-kurulumu-2

Refresh Windows İndirme Linki ve Bilgiler

İndirme Linki“Refresh Windows” İndir
LisansÜcretsiz
İşletim SistemiWindows 10
Boyut367 KB
DilTürkçe
ÜreticiMicrosoft
Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here