Windows 10 Telefon Eşlikçisi Nedir? Nasıl Kullanılır?

0

Telefon Eşlikçisi Nedir?

Microsoft’un Windows 10 işletim sistemi ile birlikte sunduğu özelliklerden birisi de Telefon Eşlikçisi özelliği oldu. Telefon Eşlikçisi özelliği sayesinde akıllı telefonlarınız ile bilgisayarınızı eşitleyebilir ve senkronize edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Telefon Eşlikçisi özelliğini kullanarak Windows akıllı cihazlar, Android akıllı telefon ve tabletleriniz ile iPhone ve iPad cihazlarınızı Windows 10 bilgisayarınız ile senkronize etmeniz mümkün. Bu senkronizasyon sayesinde mobil cihazlarınız ile bilgisayarınız üzerinde kişisel asistan Cortona‘yı kullanabilir, çektiğiniz fotoğrafları otomatik olarak bilgisayara gönderebilir, sevdiğiniz şarkıları eşitleyebilir, OneNote ile notlarınızı eşitleyebilir, Word, Excel ve PowerPoint ile senkronizasyon sağlayabilir ve e-posta ve takviminizi eşitleyebilirsiniz.

Telefon Eşlikçisi Nasıl Kullanılır?

Windows 10 bilgisayarınızda Windows 10 Telefon Eşlikçisini kullanmak çok kolay. Yapmanız gereken  şey bilgisayarınızın arama kutusuna “telefon eşlikçisi” yazmak ve çıkan sonuca tıklamak. Daha sonra karşınıza hangi mobil cihaz ile eşleştirmeniz gerektiğini soran bir ekran gelecek. Aşağıdaki gibi;

windows-10-telefon-eslikcisi

Sponsorlu Bağlantılar

Bu ekrandan kendi kullandığınız mobil cihazı seçiyorsunuz ve karşınıza aşağıdaki ekran gelecek.

windows-10-telefon-eslikcisi-senkronize-etme

Bu ekranda ise eşitlemek istediğiniz servisi seçiyorsunuz. Karşınıza çıkan adımları uygulayarak mobil cihazınız ile bilgisayarınız arasında senkronizasyonu gerçekleştiriyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here