Windows 10 Ses Kaydedici İle Ses Kaydı Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

0

Windows 10 bilgisayarınızda yerleşik olarak bulunan uygulamalardan birisi de Ses Kaydedici uygulamasıdır. Bu uygulama ile bilgisayarınızın mikrofonundan ses kaydı yapabilir, bilgisayar üzerinden herhangi bir medyanın sen kaydını kaydedebilir veya Skype gibi uygulamalar üzerindeki konuşmaları kaydedebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi bu Ses Kaydedici uygulamasını nasıl kullanacağınızı ve sesleri nasıl kaydedeceğinizi anlatacağız.

İlk olarak “Başlat > Tüm uygulamalar > Ses Kaydedici” yolunu izleyerek isterseniz de arama kutusuna “ses kaydedici” yazarak çıkan sonuca tıklayın ve uygulamayı açın.

ses-kaydedici

Sponsorlu Bağlantılar

Ses kaydediciye tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.

ses-kaydedici-2

Bu ekranda mikrofon simgesine tıklayarak ses kaydı yapmaya başlıyorsunuz. Konuşma, medya öğesi yada bir başka sesi kaydedecekseniz öncelikle bu ekrandaki mikrofona tıklayın ve kaydı başlatın. Biz medya player üzerinden bir filmi açarak filmdeki şarkıyı kaydediyoruz.

ses-kaydedici-3

Kaydı istediğiniz zaman duraklatmak ve sonra devam etmek istediğinizde çift çizgi simgesi olan “duraklat” simgesine tıklayın, sonlandırmak istediğinizde ise kare simge olan “Kaydı durdur” simgesine tıklayın. Daha sonra kaydınız aşağıdaki pencerede gözükecektir.

ses-kaydedici-4

Aşağıdaki pencerede göreceğiniz üzere çeşitli düzenleme araçları ve bu araçların ne işe yaradıkları resim üzerinde gösterilmiştir. Bu seçenekleri kullanarak ses kaydını paylaşabilir, dilediğiniz gibi kırpabilir, yeniden adlandırabilir yada silerek çöpe taşıyabilirsiniz.

ses-kaydedici-5

Ses kayıtlarınızı ise Belgeler > Ses Kayıtları klasöründe yada “C:\Users\”Kullanıcı Adınız”\OneDrive\Belgeler\Ses kayıtları” klasöründe depolanır. Yada direk aşağıdaki resimdeki gibi herhangi bir ses kaydının üzerine sağ tıklayarak “Dosya konumunu aç” seçeneğine tıklayın.

ses-kaydedici-6

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here