Windows 10 Klasörlerde Dosyaların Görünümündeki Otomatik Düzen Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

0

Windows 10/8/7 sistemlerinde dosya ve alt klasörleri görünümünü yeniden düzenlemeyi denerseniz, işletim sisteminin bunu yapmanıza izin vermediğini göreceksiniz. Bir klasördeki ögelerin bir tıklama ile otomatik olarak düzenlenmesini devre dışı bırakmak ve kullanıcıların bir dosyayı elle düzenlemelerine izin vermek isterseniz, doğru yere geldiniz demektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Klasör içindeki dosyaların görünümündeki otomatik düzenleyi devre dışı bırakma

Dosya Windows 7 için hazırlanmış gibi görünse de, bunu Windows 10 bilgisayarımda denedim ve işe yaradı. Bu yüzden Windows 8.1 / 8‘de de çalışması gerektiğine inanıyoruz.

Dolayısıyla, bir klasörü otomatik düzenlerken devre dışı bırakmak isterseniz, bu dosyayı indirin , dosyaya sağ tıklayarak sıkıştırılmış arşivden çıkarın ve çalıştırmak için .bat dosyasına çift tıklayın. Ancak bunu yapmadan önce, geri gitmek veya geri gitmek isteyebileceğinden önce bir sistem geri yükleme noktası oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızdaki herhangi bir klasörün içinde sağ tıklayın, Görünümü seçin ve ardından Otomatik Düzenle seçeneğinin işaretini kaldırmayı unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here