Windows 10 İndir

Windows 10 İşletim Sistemi

Microsoft‘un tabiri ile şimdiye kadarki en iyi ve en hızlı Windows deneyimine hazır mısınız? Masaüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefonu birleştiren Windows 10 işletim sistemi, harika bir deneyim sunuyor. Daha iyi performans ve modern bir görünüm sunan Windows 10, yepyeni özellikler ile karşınızda.

Windows 10 işletim sistemine geçmek için bir çok nedeniniz var. Microsoft lisanslı Windows kullanıcılarına ücretsiz yükseltme fırsatı sunarak milyonlarca kullanıcıyı ücretsiz olarak Windows 10 sahibi olmalarını sağladı. Ücretsiz yükseltme fırsatı sona erdi ancak hala Windows 10’u bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirip deneyebiliyorsunuz. Ve dilerseniz lisans anahtarı satın alarak aktifleştirebilirsiniz.

windows 10

Windows 10 Yenilikleri ve Özellikleri

Windows 10’a geçmek için bir çok nedeniniz var. Windows 10 ile birlikte gelen yenilikler ve özelliklere göz atın.

Windows 10 ile birlikte güvenlik seçenekleri daha fazla. Sürekli güncellemeler ve kimlik doğrulama özellikleri ile bilgileriniz güvende olacak.

En büyük yeniliklerden birisi de Windows Hello özelliğidir. Windows Hello ile birlikte parmak izi, yüz görüntüsü veya cihazınız ile sizi başkalarından ayırır ve parola girmeden bilgisayarınızı açmanızı sağlar.

windows hello

Windows 10 ile birlikte bilgisayarınız her zaman virüs koruması, güvenlik duvarı, Defender ve kimlik avından korunma teknolojilerine sahip olur. Hiçbir ücret ödemeden tüm güncellemeleri alacak ve tüm tehditlere karşı ömrü boyu korunmuş olacaksınız.

Windows 10 ile birlikte gelen Microsoft Edge internet tarayıcısı size daha kişisel ve daha hızlı yanıt vermek için tasarlanmıştır. Direk tarayıcı üzerinde notlar alabilir, web sayfalarını paylaşabilir ve eklenti desteği ile harika bir deneyim yaşabilirsiniz.

microsoft edge tarayıcı

Windows Ink notları ile hızlı bir şekilde not alabilir ve oturum açmanıza gerek kalmaz.

Windows 10 ile birlikte daha klişiselleştirilebilir masaüstü, başlat menüsü, sanal masaüstü gibi bir çok faydalı araca da sahip olursunuz.

Yine işletim sisteminin Tablet Modu sayesinde dizüstü bilgisayarları tablet gibi kullanma imkanına sahip olacaksınız.

windows 10 tablet modu

Oyunseverler için şimdiye kadarki en iyi Windows budur. Xbox uygulaması ile sürekli oyun tolulukları ile bağlantıda olacak ve dilediğiniz yerden oyunları oynayabileceksiniz.

windows 10 oyun

Windows 10 ile birlikte gelen en önemli yeniliklerden birisi de Windows koyu mod özelliğidir. Windows siyah tema yada koyu tema özelliği de diyebileceğimiz bu özellik sayesinde gece çalışırken daha verimli bir deneyim yaşayacaksınız.

windows-10-siyah-tema

Windows 10 ile birlikte kilit ekranı üzerinde daha fazla hakka sahip olacaksınız. Müziklerinizi dahi kilit ekranı üzerinde kontrol edebilir ve müzik dinleyebilirsiniz.

Windows 10’u indirmeden önce bilgisayarınızın Windows 10 sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun.

Windows 10 Minmum Sistem Gereksinimleri

  • 1 GHz veya daha hızlı işlemci
  • Yeni cihaz için 2GB RAM (32 bit veya 64 bit)
  • Güncelleştirme yapacaklar için 1GB RAM (32 bit) veya 2GB RAM (64 bit)
  • 32 bit için 16 GB sabit disk, 64 bit 20 GB sabit disk alanı
  • WDDM 1.0 sürücü ile DirectX 9 ya da üstü ekran kartı
  • 800x600px ekran çözünürlüğü

Yukarıdaki sistem gereksinimlerini destekliyorsa bilgisayarınız Windows 10’a geçebilirsiniz demektir.

Windows 10 Nasıl İndirilir?

Windows 10 indirirken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Eğer yükseltme yapacaksanız kullandığınız sürüm ile Windows 10 sürümünün aynı olmasına dikkat edin. Yani Windows 7 Home sürümü kullanıyorsanız Windows 10 Home sürümünü seçerek yüklemeyi seçin.

Windows 10 indirirken “Medya Oluşturma Aracı”nı indirmeniz gerekiyor. Bu araç ile yönergeli izleyerek Windows 10 işletim sistemini indirip kuruyorsunuz.

Windows 10 medya oluşturma aracını indir : indirme butonu

Windows 10 medya oluşturma aracı ile kurulum dosyası nasıl oluşturulduğunu öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayın.

Windows 10 Kurulum USB’si ve DVD’si Oluşturma