Windows 10 İle iPhone ve iPad Senkronize Etme (Resimli Anlatım)

0

iOS işletim sistemli iPhone akıllı telefon ve iPad tabletinizi Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınız ile senkronize edebilirsiniz. Windows 10’un özelliği olan Telefon Eşlikçisi sayesinde çok hızlı bir şekilde iPhone ve iPad cihazlarınız ile Windows 10 bilgisayarınızı senkronize edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Telefon Eşlikçisi Nedir?

Windows 10 Telefon Eşlikçisi aracına erişmek için öncelikle arama kutusuna “telefon eşlikçisi” yazın ve çıkan sonuca tıklayın.

telefon-eslikcisi

Telefon Eşlikçisine tıkladığınız zaman karşınıza aşağıdaki pencere gelecek. Bu pecerede iPhone ya da iPad seçeneğini seçerek devam ediyoruz.

windows-10-telefon-eslikcisi

Sponsorlu Bağlantılar

Daha sonra aşağıdaki pencereden Cortana, OneDrive, Müzik, OneNote, Skype, Ofis ve Outlook servislerinden birini seçerek senkronize edebiliyorsunuz. Biz örnek olarak OneNote servisini seçerek notlarımızı senkronize edeceğiz.

windows-10-telefon-eslikcisi-senkronize-etme

OneNote ile notlarınızı hem iPhone veye iPad hemde Windows bilgisayardan ulaşmak için senkronize edeceğiz. OneNote uygulamasını seçtiğimizde karşımıza aşağıdaki pencere geliyor ve bu pencerede bize iPhone yada iPad için OneNote uygulamasını indirmemiz gerektiğini söylüyor. Dilerseniz AppStore‘a giderek OneNote uygulamasını indirin dilerseniz de aşağıdaki resimdeki e-posta alanına e-posta adresinizi girerek indirme bağlantısının e-posta adresinize gönderilmesini isteyin. Daha sonra İleri diyerek devam edin.

windows-10-ile-iphone-senkronizasyon-1

Şimdi de karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir. Bu pencerede bilgisayarınızda kullanmakta olduğunuz Microsoft hesabını göreceksiniz. Aynı hesap ile iPhone yada iPad cihazınıza indirdiğiniz OneNote uygulamasında da oturum açın. Zaten aşağıdaki resimde görülen oturum açtığınızı gösteren onay kutusunu işaretlemeden devam edemiyorsunuz.

windows-10-ile-iphone-senkronize-etme-2

iPhone yada iPad cihazınızda OneNote uygulaması ile oturum açtıktan sonra İleri diyerek işlemi tamamlamış oluyorsunuz.

windows-10-ile-iphone-senkronizasyon-3

Şimdi sıra iPhone yada iPad cihazınızda yada bilgisayarınızda not alma işine geldi. Aldığınız notlar internet bağlantısı olduğu sürece hem iOS cihazlarınız hemde Windows bilgisayarınız ile senkronize olacaktır ve anında diğer cihazınızda notlarınıza ulaşacaksınız. Biz iPhone üzerinde OneNote uygulaması ile aldığımız ilk notu bilgisayarda aşağıdaki gibi görüntüledik.

windows-10-onenote-uygulamasi

Sonuç olarak OneNote senkronizasyonunda olduğu gibi dilediğiniz servisi de bu şekilde senkronize edebiliyorsunuz. Böylece hem iPhone hemde bilgisayarda servisleri ortak bir şekilde kullanmış oluyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here