Windows 10 için En İyi 7 Ücretsiz Sabit Sürücü, Harddisk ve Dosya Şifreleme Programı

1

Teknoloji dünyasında, verilerimizi korumak için azami dikkat gereklidir. İnternet, Ransomware yani fidye virüsü olaylarına karşı tamamen duyarlıdır. Siber suç sürekli yükselişte ve İnternet’i kötü amaçla kullanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Şifreleme, dosyalarınızı ve verilerinizi yetkisiz erişime karşı korumanın güçlü bir yoludur. Kullanıcıların verilerinin korunmasını sağlar. Şifreleme, bilgisayarları ve mobil cihazları koruma altına almak, e-posta hesaplarını güvende tutmak, bulut depolama alanını güvence altına almak, web sitelerini veya herhangi bir ödeme uygulamasını korumak için her yerde bulunması gerekir.

En İyi Sabit Disk Şifreleme Yazılımları

Şifreleme programları, benzersiz parolalar ile gerektiğinde dosyanın şifresini çözmek için dosya bilgilerini kodlayan benzersiz şifreleme algoritmaları oluşturmak için kullanılır. Veri güvenliğinde en etkili koruma şifreleme yöntemidir. Fotoğraflarınızı, kişisel belgelerinizi veya finansal dosyalarınızı, verileri şifreleme yoluyla çeşitli şifreleme aracıyla kilitleyerek şifreleme parolası ile istediğiniz zaman kilidini açabilirsiniz. Dosyalarınızı Windows’ta güvenli hale getirmek için size en iyi açık kaynak harddisk şifreleme programlarını sunuyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ücretsiz dosya ve klasör şifreleme programları arasından Windows 10/8/7 için en iyi ücretsiz sabit disk şifreleme yazılımlarına bakalım.

1. AxCrypt

AxCrypt, yalnızca 128-bit AES şifrelemesini destekleyen Windows için açık kaynaklı bir programdır. Bu programın boyutu 1 MB civarında ve çok basittir, bir dosyayı kolay bir şekilde sağ tıklayarak şifreleme yapabileceğiniz en etkili programdır. Ayrıca, büyük bir dosya veya klasör yığınını tamamen şifrelemeye izin verir. Ayrıca belirli bir süre dosya şifrelemeye de izin verir.

AxCrypt Ücretsiz İndir

2. BitLocker

BitLocker, hem AES 128 hem de AES 256 bit‘i destekleyen tam diskli bir şifreleme programıdır. BitLocker, tüm diski şifrelemek için kullanılabilir veya tüm birimleri şifreleyebilirsiniz. Windows‘a kurulan çoklu kimlik doğrulama şemalarını içerir ve disk şifreleme için en uygun araçtır.

BitLocker Ücretsiz İndir

3. VeraCrypt

VeraCrypt, AES 256 bit‘i destekleyen gelişmiş güvenlik özellikleri, Serpent şifreleme cyphers ve Two Fish algoritmaları ile birlikte gelir. VeraCrypt programı Truecrypt‘in devamıdır ve bir yıl önce devre dışı bırakılmıştı. Şimdi başka bir isimle tekrar piyasaya sürüldü. Bu araç aynı zamanda bir kullanıcının TrueCrypt’in altındaki dosyaları Veracrypt’deki biçime dönüştürmesini ve böylece kullanıcıların Truecrypt’ten yeni VeraCrypt’e geçmesini kolaylaştırır.

VeraCrypt Ücretsiz İndir

4. 7-Zip

7-Zip dosyaları sıkıştırmak için iyi bilinen bir araç olsa da, bu 256-Bit AES şifrelemeyi destekleyen inanılmaz bir şifreleme programı olarak bile kullanılabilir. Bu araç ayrıca komut satırı yardımcı programı için kullanılır ve güvenli ve taşınabilir bir şifreli dosya sağlar. Kullanıcıya tüm ciltleri şifrelemesine izin verir ve Windows‘da ücretsiz olarak indirilebilir.

Zip Ücretsiz İndir

5. DiskCryptor

DiskCryptor, disk bölümlerinin yanı sıra sistem bölümlerini kilitlemek için kullanılan şifreleme için açık kaynaklı bir araçtır. AES-256, Serpent ve Twofish algoritmasını destekler. Araç, çoklu önyükleme seçeneklerini destekler ve son derece kararlıdır. Yüksek performans sunar, CD ve DVD gibi harici depolama aygıtları için tam destek sağlar.

6. LaCie Private-Public

Lacie Private-Public, AES256 şifreleme algoritmasını destekleyen açık kaynaklı bir araçtır. Özel verilerinizi şifreli bir birim oluşturarak saklamanızı sağlayan bir programdır. Taşınabilir olma avantajı vardır yani programı bilgisayar yerine Windows kayıt defterinde saklayarak böylece kullanıcının yönetici ayrıcalıklarına sahip olmadan programı hemen çalıştırabilirsiniz. Genel olarak, kullanıcının sistemdeki diğer sabit sürücüler gibi şifreli sürücüyü kullanmasını sağlayan özel verilerinize erişmek için kolay bir araçtır.

LaCie Private-Public Ücretsiz İndir

7. Gpg4win

Gpg4win, yalnızca birkaç tıklama ile güvenliği sağlayan ücretsiz bir şifreleme programıdır. Genellikle dosyalarınızın güvenliğini sağlamak ve e-postalarınızı güvenle aktarmak için kullanılır. Open PGP ve S / MIME (X.509) gibi tüm şifreleme standartlarını destekler.

Gpg4win, Windows için bir yükleyici olup çeşitli ücretsiz yazılım bileşenleri içerir:

  • GnuPG: Gerçek şifreleme aracıdır.
  • Kleopatra: OpenPGP ve X.509 (S / MIME) ve ortak şifreleme diyalogları için bir sertifika yöneticisi.
  • GpgOL: Microsoft Outlook için bir eklenti – MS Exchange Server’ı destekler.
  • GpgEX: Microsoft Explorer için bir eklentidir (dosya şifreleme).
  • GPA: OpenPGP ve X.509 için alternatif bir sertifika yöneticisi (S / MIME).

Ayrıca bu program istenmeyen saldırılara karşı kararlılık ve koruma sağlar.

Gpg4win Ücretsiz İndir

Sponsorlu Bağlantılar

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here