Windows 10 İçin En İyi 10 Ücretsiz Çocuk Oyunları

0

Microsoft Store da şu anda bulunan çocuk oyunları çok başarılı ve heyecan vericidir. Özellikle çocuklar artık İnternet’le yeterince haşır neşir olduklarından ve beğenilerine göre oyunları bulabildikleri için Microsoft Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlar için fazlasıyla çocuk oyunu geliştirdi. Zeka (IQ) oyunları, okul öncesi oyunları, elbise giydirme oyunları, tatlı oyunları, hayvan oyunları, boyama oyunları ve alışveriş oyunları arasından sizler için en iyi 10 ücretsiz oyunu seçtik.

Sponsorlu Bağlantılar

İşte Microsoft Store‘da bulunan Windows 10 için en iyi çocuk oyunlarının bazıları.

1. Hexagon Puzzle – Bulmaca Oyunu

En kapsamlı ve en eğitici bulmaca oyunudur. Bir çocuğun reflekslerini ve renk duyularını geliştirmek için inanılmaz bir oyundur. Çok duyarlıdır ve oyun kurallarını anlamak için biraz zaman gerekir. Çocuklar kendileri bile oynayarak anlamaya başlarlar. Bu oyunda puan toplamak oyunu eğlenceli bir etkinlik haline getiriyor. Ayrıca çok oyunculu bir oyundur ve çocuklar arkadaşlarıyla birlikte oynayabilir.

Hexagon Puzzle Ücretsiz İndir

2. Cooking for Kids – Yemek Oyunu

Sponsorlu Bağlantılar

Eğlenceli, renkli bir yemek oyunu olan Kids For Cooking, çocukları kullandıkları ve tükettiği gıdalarda daha akıllı hale getirir. Örneğin; dondurma veya sandviç. Oyun, onlara dondurma veya burgerların nasıl yapıldığını ve malzemelerinde nelerin kullanıldığını öğretiyor. Çok heyecan verici kendin yap oyunu olduğu için, çocuklar büyüleyici buluyor. Temelde kendi burgerlerini veya dondurmalarını hazırlayabilirler ve malzemelerle istedikleri gibi oynayabilirler. Bu da onlara günlük yiyeceklerini iyi kavramalarına sebep oluyor.

Cooking for Kids Ücretsiz İndir

3. Çocuklar için oyun: boyama çiftlik hayvanları – Boyama Oyunu

Çocuklar için oyun: boyama çiftlik hayvanları, çok kolay bir boyama oyunudur ve eski güzel boyama kitaplarını bilgisayara taşır. Ana okulları öğretmenleri veya okul öncesi öğrencileri için çok uygun olan bu oyun, çocukların hayvanları renklendirilmesini sağlar ve ebeveynler çocuklarının çalışmalarını paylaşabilir.

Çocuklar için oyun: boyama çiftlik hayvanları Ücretsiz İndir

4. Dress Up Pretty Dancer – Elbise Giydirme Oyunu

Video oyunlarının yerini alabilecek bir başka etkinlik oyunu. Bu oyun, çocukların birkaç karaktere elbise giydirmelerine izin veriyor. Oyun aynı zamanda çocukların renk duygularını geliştirmelerine izin veriyor. Daha kapsamlı olduğu ve inanılmaz detaylara sahip olduğu için okul öncesi bir salon oyunundan daha iyi.

Dress Up Pretty Dancer Ücretsiz İndir

5. Talking John Dog – Konuşan Köpek Oyunu

Çocuklar için mevcut en iyi ücretsiz oyunlardan biri olan Talking John Dog, inanılmaz etkileşimli bir oyundur. Oyun konuşan bir köpek içerir. Oyun 3D grafikler ve çok iyi animasyonlar içeriyor. Oyun birkaç özelliğe sahiptir ve hayvan temelli oyunları oynamayı seven çocuklar için mükemmeldir. Evinize bir evcil hayvan getirmeden önce çocuğunuzun bu oyunu oynamasına izin vermek de yararlı olabilir.

Talking John Dog Ücretsiz İndir

6. Çocuk Okul Öncesi Oyun – Zeka Oyunu

Mükemmel bir okul öncesi oyunu. Bu oyun birden fazla özelliği olduğu için kompleks bir deneyimdir. Matematik oyunlarından eş güdüm oyunlarına, eşlemeye, eşleştirmeye kadar, bu oyun tek başına çocuğunuzun zekasını geliştirmede çok görevli olabilir. Bu oyun da son derece iyi geliştirilmiş eğlenceli oyundur.

Çocuk Okul Öncesi Oyun Ücretsiz İndir

7. Happy Bear Supermarket – Süpermarket Oyunu

Oyunda çocukların süpermarkette gizli ögeleri bulması gerekir. Bu oyun aynı zamanda çocuklara iyi bir süpermarket çalışanı olması ve müşterilere iyi davranması, sebzeleri ve meyveleri temiz tutması için ne yapılması gerektiğini öğretir.

Happy Bear Supermarket Ücretsiz İndir

8. Zumas Royale – Marble Blast

En heyecan verici mermer atıcı oyunlarından biri olan Zumas, çok seviyeli ve çarpıcı grafikler içermektedir. Oyun çocuklara hız ve zaman yönetiminin önemini öğretiyor. Neredeyse bağımlılık yapıcıdır ve 6-8 yaşları arasındaki çocuklar için müthiş bir oyundur.

Zumas Royale – Marble Blast Ücretsiz İndir

9. Desserts for Kids – Tatlı ve Pasta Yapma Oyunu

Çocuklar için tatlı oyunu olan bu ücretsiz oyun, çocukların kendi zevklerine göre tatlı yapmalarını sağlar. Mükemmel bir anaokulu oyunudur. Temelde tatlıların nasıl hazırlandığını öğretir ve malzemelerle deney yapabilecekleri için eğlenmelerini sağlar. Çocuklar kendi çöreklerini, cupcake’lerini ve hamur işlerini yapabilir ve soslarla oynayabilir.

Desserts for Kids Ücretsiz İndir

10. Beauty Girl Salon – Makyaj Yapma ve Giysi Oyunu

Kız çocuklarının renk duyuları ve zevklerini geliştirmek için eğlencenin bir başka yolu. Bu oyun elbise giydirme oyunudur ve inanılmaz detaylar bulundurur, neredeyse bağımlılık yapıcıdır. Oyun bir salonda bir karakteri giydirmeyi temel alıyor, bu nedenle çocuklar; karakterlere elbiselerini ve makyajlarını kendi zevklerine göre yapmalarını sağlar. Ebeveynler, çocuklarının karakteri giydirmeleri bittikten sonra çalışmaları paylaşabilirler.

Beauty Girl Salon Ücretsiz İndir

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here