Windows 10 İçin Ekran Görüntüsü ve Ekran Videosu Alma Programı – Snip İndir

0

Microsoft Snip uygulaması sayesinde Windows 10 bilgisayarınızda hem ekran görüntüsü hemde ekran videosu alabilirsiniz. Aldığınız ekran görüntülerini de kolayca düzenleyebiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Snip İle Ekran Görüntüsü Alma

Microsoft tarafından geliştirilen Snip isimli ekran görüntüsü alma aracı oldukça pratik ve gelişmiş seçenekler sunan bir araçtır. Gelişmiş bir ekran görüntüsü alma aracı olan Snip, aynı zamanda ekran görüntülerinin üzerine ses eklemenizi sağlıyor. Sadece ekran görüntüsü değil ekran videosu çekmenize de imkan tanıyor. Ekran videosu çekebilmeniz için bilgisayarınızda kamera takılı olması gerekiyor.

Ayrıca bkz: Programsız Ekran Görüntüsü Alma

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Snip programını yüklediğiniz vakit aşağıdaki resimdeki gibi bir araç çubuğu karşınıza geliyor.

snip 1

Bu araç çubuğunda sol baştaki seçiciyi seçtiğiniz zaman aşağıdaki gibi sizden ekran görüntüsü almak istediğiniz alanı seçmeniz isteniyor.

snip 2

Daha sonra aşağıdaki gibi alanı seçiyoruz.

snip 3

Seçim işlemi bitince otomatik olarak Snip programının düzenleyicisi açılıyor. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi ekran görüntüsünün üzerinde dilediğiniz gibi not alabilir, ses ekleyebilir, dilediğiniz yerleri silebilir, kaydedebilir ve direk Snip üzerinden paylaşabilirsiniz.

snip 4

Snip programını açtığınızda Settings kısmında ayarları yapabilir ve kısayollar atayabilirsiniz. Bu ayarlar penceresinde bilgisayarın açılışında çalışıp çalışmayacağını ve Snip araç çubuğunun masaüstünde yer alıp almayacağını da seçebilirsiniz.

snip ayarlar

Hemen programı indir: Microsoft Snip indir

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here