Windows 10 Güncellemesi Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

0

Windows 10 Güncellemelerini Alma Yolları

Microsoft tarafından yayımlanan Windows 10 güncellemelerini nasıl alacağınızı bilmiyorsanız işte size size güncellemeleri almanın farklı yolları. Bilgisayarınızı yeni özelliklere kavuşturmak ve daha güvenli hale getirmek için bu güncellemeleri düzenli olarak yapmanızı öneririz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10’u güncellemek için size tavsiyemiz otomatik güncelleştirmeleri açık bırakmanızdır. Windows 10 güncellemelerini otomatik almak için;

Başlangıç > Ayarlar > Güncelleştirme ve güvenlik > Windows Update öğesini seçin.

Sponsorlu Bağlantılar

Buradan ise Gelişmiş seçenekler seçeneğine tıklayın. Açılan Güncelleştirmelerin nasıl yükleneceğini seçin bölümünden “Windows’u güncelleştirdiğimde bana diğer Microsoft ürünlerinin güncelleştirmelerini de sağla” seçeneğini işaretleyin.

Otomatik güncellemelere ayarlamanıza rağmen yayımlanan güncellemeler size gelmiyorsa bilgisayarınızı güncellemeleri alması için zorlayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere güncellemeyi bilgisayarınıza, tabletinize yada dizüstü bilgisayarınıza güncellemeyi zorlayarak indirip yüklemenizi sağlayacak yöntemlerden bahsedeceğiz. Hem güncellemeyi almada sorun yaşayanlar hemde herkesten önce güncellemeleri almak isteyenler bu yöntemleri deneyebilirler.

Windows Update İle Güncellemeleri Almak

Güncellemeleri almak için ilk yapacağınız şey Windows Update’i kullanarak sok kez test etmektir. Bunu yapmak için;

  1. Ayarlar‘ı açın.
  2. Güncelleştirme ve güvenlik‘i tıklayın.
  3. Güncelleştirmeleri denetle düğmesini tıklayın.

Eğer yeni bir güncelleme var ise indirme işlemi başlayacaktır. Yükleme tamamlandıktan sonra “Şimdi Yeniden Başlat” diyerek güncellemeyi uygulamış olursunuz.

Bu yöntemi son kez denedikten sonra yine başarısız olduysanız aşağıdaki yöntemleri deneyin.

Windows 10 Güncelleme Yardımcısını Kullanın

Windows 10 Update Asistan” aracını indirerek Windows 10’un yayımlanmış en son güncellemesini manuel olarak yükleyebilirsiniz.

Bu araç, özellik güncellemelerini PC’ler, dizüstü bilgisayarlar ve tabletlerde dağıtmak için geliştirilmiştir. Herhangi bir nedenden dolayı Windows Update üzerinden son güncellemeyi alamadığınız durumlarda bu aracı kullanabilirsiniz. Bu araç genellikle Microsoft’un güncellemeyi dağıtmasına bir hafta kala ilk güncellemeyi alanlardan biri olmanızı sağlar.

Güncelleme Yardımcısını indirmek ve kullanmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

  1. Destek sitesine giderek “Hemen güncelleştirin” butonuna tıklayıp Güncelleme Aracını indirin.
  2. Aracı indirince Windows10Upgrade.exe dosyasını çift ​​tıklatın.
  3. Otomatik olarak güncellemeler denetlenecektir. Eğer güncelleme bulunursa “Şimdi Güncelle” düğmesini tıklayın ve yönergeleri takip ederek güncelleme işlemini başlatın. Eğer güncelleme bulunmaz ise aşağıdaki ekran görüntüsünü göreceksiniz.

Windows Insider Programına Katılmak

Windows Insider Programına katılarak Microsoft tarafından yayımlanan bütün güncellemeleri herkesten önce alma hakkında sahip olursunuz. Windows 10 sürümlerinin önizleme sürümlerini herkesten önce kullanabilir ve test edebilirsiniz. Ancak bu önzileme sürümleri olası hataları beraberinde getirdiği için çökmelerle yada farklı sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Deneyimli bir Windows kullanıcısı iseniz Windows Insider Programına katılmanızı öneririz.

Windows Insider Programına katılmak için öncelikle “Ayarlar > Güncelleştirme ve güvenlik > Windows Insider Programı” adımlarını izleyin Daha sonra aşağıdaki ekranda gördüğünüz gibi “Başlarken” düğmesine tıklayın.

Daha sonra aşağıdaki ekran karşınıza gelecek ve ilgili uyarıları dikkatlice okuyun. Eğer bütün bu tecrübelere sahip iseniz “İleri” diyerek yönergeleri takip ederek Windows Insider Programına katılımınızı yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here