Windows 10 Fotoğraflar Uygulamasında Fare Tekerleği ile Yakınlaştırma veya Uzaklaştırma Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

0

Windows 10 işletim sistemindeki Fotoğraflar uygulamasında fare (mouse) tekerleğini yukarı / aşağı kaydırırsanız varsayılan olarak bir sonraki veya bir önceki resmi gösterecektir. Eğer bu özelliğe ihtiyacınız yoksa bunun yerine fare tekerleğini yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak için kullanmak istiyorsanız bunu nasıl yapmanız gerektiğini açıklayacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Fotoğraflar Uygulamasında Fare Tekerleği ile Yakınlaştırma veya Uzaklaştırma Ayarı

Daha önce de belirtildiği gibi varsayılan olarak, fare tekerleğini kullanarak bir sonraki veya bir önceki ögeyi görüntüleyebilirsiniz. Bu özelliği istemediğinizi varsayalım ve bunun yerine, yakınlaştırma veya uzaklaştırma işlevselliğini elde etmek istiyorsunuz. Fotoğraf uygulamasında hiç bir ayar yapmadan bu işlemi yapmak için Ctrl düğmesine ve fare tekerleğini basabilirsiniz. Bu yöntemleri tercih etmezseniz, uygulamayı fare tekerleğini kullanarak yakınlaştırma veya uzaklaştırma ayarı yapabilirsiniz.

  1. Fotoğraflar uygulamasını açın. (Başlat Menüsünden açabilirsiniz.)
  2. Uygulama açık olduktan sonra sağ üst köşede görünen üç noktalı düğmeyi tıklayın ve Ayarları seçin.

3. Fare tekerleği gelene kadar aşağı kaydırın. Varsayılan olarak, önceki veya sonraki ögeyi görüntüleyin olarak ayarlanmıştır. Siz, yakınlaştır ve uzaklaştır yazan ikinci seçeneği seçmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu seçeneği belirledikten sonra, herhangi bir resmi Ctrl düğmesine basılı tutmadan büyütmek veya küçültmek için fare tekerleğini kullanabileceksiniz.

Önceki veya sonraki ögeyi görüntüleyin seçili ise bir sonraki veya bir önceki resim görüntülenir. Ancak Yakınlaştır veya Uzaklaştır seçeneğini seçerseniz, resimleri yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak için kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here