Windows 10 Creators Güncellemesi Yenilikleri ve Özellikleri Duyuruldu!

0

Windows 10 Creators Güncellemesi Duyuruldu!

Microsoft tarafından Windows 10 için ikinci büyük güncelleme de duyuruldu. New York’ta yapılan etkinlikle duyurulan Windows 10 Creators Güncellemesi ile birlikte gelecek olan yenilikler ve güncellemeye ait özellikler anlatıldı. Güncellemenin adından da anlaşılacağı üzere yaratıcılık üzerine bir çok yenilik getiriyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Creators Güncellemesi ile birlikte gelen en önemli yenilikler arasında Paint uygulamasının üç boyutlu bir hale bürünmesi oldu. Yeni Paint 3D‘nin yanı sıra oyun oynarken canlı yayın yapma, yeni hızlı dosya paylaşma sistemi ve bir çok önemli düzeltme sunuluyor. Şimdi bu yeniliklere kısa kısa göz atacağız.

Windows 10 Creators Güncellemesi Ne Zaman?

Windows 10 Creators Güncellemesi güncellemesi Insider kullanıcıları için bu hafta içerisinde yayımlanacak. Normal kullanıcılar için ise önümüzdeki yıl yayınlanacak. Eğer Insider programına kayıt olup bu gibi güncellemeleri ilk alan kullanıcılardan olmak istiyorsanız “Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve güvenlik > Windows Insider Programı” adımlarını izleyerek kayıt olabilirsiniz.

windows-10-creators-guncellemesi

Yeni Paint 3D

Sponsorlu Bağlantılar

Yılların Paint programı bu güncelleme ile birlikte 3D özelliğine kavuşuyor. Paint 3D ile birlikte 3D çizimler yapabileceksiniz.

Paint 3D sayesinde gerçek nesneleri taratarak üç boyutlu bir şekilde çizimde kullanabileceksiniz. Bu 3D öğeleri diğer çizimlerinize aktarabilecek ve yazdırabileceksiniz. Ayrıca bu çizimlerinizi Remix3D topluluğu ile paylaşmanız da mümkün.

Detaylı bilgi: Paint 3D Özellikleri ve Kullanımı

paint-3d

Oyun Oynarken Canlı Yayın Yapma

Microsoft tarafından Windows kullanıcıları için özellikle oyun alanında yenilikler hız kazandı. Geçtiğimiz aylarda bir oyunu sadece bir defa satın alarak hem Windows hemde Xbox üzerinde oynamaya imkan tanıyan Xbox Play Anywhere özelliğine bir yenisini daha ekledi.Windows 10 Creators Güncellemesi sayesinde bundan böyle oyun oynarken hiçbir program kullanamadan direk canlı yayınlar yapabileceksiniz.

xbox_windows_10_canli_yayin

Bir diğer yenilik ise turnuva oluşturma özelliği. Xbox Live Arena özelliği sayesinde kendi arkadaşlarınızı yada diğer oyuncuları davet ederek turnuvalar oluşturabileceksiniz. Xbox One kullanıcıları için mükemmel ses deneyimi sunan Dolby Atmos özelliği de aktif olacak.

Hızlı Dosya Paylaşma Özelliği

Windows 10 güncellemesi sonrası dilediğiniz kişiye çok hızlı ve kolay bir şekilde dosya gönderebileceksiniz. Tek yapmanız gereken ekranın sağ alt kısmında görülen kişi kutucuklarına göndermek istediğiniz dosyayı sürükleyip bırakmak.

windows-10-hizli-dosya-paylasma

Yine gelecek olan yeni özelliklerden birisi olan MyPeople özelliği sayesinde diğer kişilerle daha kolay iletişim kurabilecek, Windows Phone, iOS ve Android telefonlarla entegrasyon sağlandıktan sonra gelen mesajları bilgisayarda görecek ve cevaplayacaksınız. Ayrıca e-posta ve Skype yazışmaları da görülebilecek.

Animasyonlu Stickerlar

Windows 10 Creators Güncellemesi ile birlikte animasyonu stickerları arkadaşlarınıza gönderebileceksiniz. Shoulder Taps isimli bu özellik sayesinde Paint 3D ile kendi stickerlarınızı da tasarlayabileceksiniz.

Kişileri Dürtme Özelliği

Windows 10’a gelecek olan bu yeni güncelleme ile birlikte kişilerinizi dürtebileceksiniz. Tıpkı eski mesajlaşma programı MSN Messenger’da olduğu gibi titreşim yollayacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here