Windows 10 Başlat Menüsü (Başlangıç Ekranı) Nasıl Özelleştirilir? (Resimli Anlatım)

0

Uygulamalarınızı, ayarlarınızı ve dosyalarınızı bulabileceğiniz yer olan Başlat Menüsü Windows 10‘un vazgeçilmez bir özelliğidir. Başlat menüsünü özelleştirmenin bir çok yolu vardır, bazı seçenekler menüden özelleştirilebilir ve Ek seçenekler, Ayarlar uygulaması ile yönetilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Başlat menüsü ayarlarını değiştirme

Aşağıdaki adımları kullanarak Ayarlardan Başlat sayfasındaki seçeneklerle menüde gördüğünüz hemen hemen her şeyi özelleştirebilirsiniz:

  1. Windows Ayarları aç.
  2. Kişiselleştirme seçeneğine tıklayın.
  3. Başlangıç seçeneğine tıklayın.

Başlangıç ​​sayfasında aşağıdaki gibi özelleştirebileceğiniz bir dizi seçenek bulacaksınız:

  • Daha Fazla Kutucuk Göster: Bu seçeneği Açık yaparsanız Başlat menüsüne tıkladığınızda karşınıza gelen sayfada daha fazla uygulama ve dosya gösterilir.

  • Başlangıç’ta Ara Sıra Önerileri Göster: Bu seçeneği Açık yaparsanız Başlat menüsüne tıkladığınızda açılan sayfada Windows’un sizlere önerdiği uygulamalar gözükür.

  • En Çok Kullanılan Uygulamaları Göster: Bu seçeneği Açık yaparsanız Başlat menüsüne tıkladığınızda açılan sayfada “En çok kullanılan” başlığı altında en fazla etkileşime girdiğiniz uygulamalar gözükür.

  • En Son Eklenen Uygulamaları Göster: Bu seçeneği Açık yaparsanız Başlat menüsünde, en son yüklediğiniz ve Windows’a eklediğiniz uygulamalar gösterilir.
  • Başlangıç’ı Tam Ekran Kullan: Bu seçeneği Açık yaparsanız Başlat butonuna tıkladığınızda tam ekran olarak açılır.

  • En son açılan ögeleri Başlangıç’ta ve görev çubuğunda Atlama Listeleri’nde göster.
  • Başlangıçta hangi klasörlerin görüneceğini seç: Aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi Başlat Menüsünde görünmesini istediğiniz dosyaları buradan seçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here