Windows 10 Aile Koruması Kaldırma (Resimli Anlatım)

0

Windows 10’da Aile Ayarları Nasıl Kapatılır?

Windows 10 bilgisayarınızda aile koruma ayarlarını iptal etme imkanınız bulunuyor. Ailenizdeki herhangi bir çocuk hesabı için aile korumasını kapatabilirsiniz. Bunu yapmak için öncelikle tarayıcınız üzerinde Microsoft hesabınızda oturum açarak Aile sekmesine gelin.

Sponsorlu Bağlantılar

Yada direk bu linke tıklayınız…

Daha sonra aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere sağ taraftaki seçeneklerden “Aileden kaldır” deyin. Daha sonra açılan pencereden tekrar “Kaldır” deyip onaylayarak kişiyi aileden kaldırabilirsiniz. Bu kişi yine bu hesap ile bilgisayardan oturum açmaya devam edecektir.

aile-ayarlari-kapatma

Sponsorlu Bağlantılar

Diğer bir yöntem ise aile korumasını iptal edeceğiniz bu kişinin sağ tarafında bulunan seçeneklerden “Son etkinlikleri denetle” linkine tıklayın.

cocuk-hesabi-ayarlari-yapma

Daha sonra açılan sayfada “Etkinlik bildirimi açık” seçeneğinin altındaki “Açık” seçeneğini “Kapalı” konuma getirin. Bu sayfada sol menüde yer alan “Web’e göz atma”, Uygulamalar, oyunlar ve medya”, “Ekran süresi”, “Satın alma ve harcama” gibi seçenekler için de aynı şeyi yapın. Böylece çocuğunuz için aile korumasını kapatmış olursunuz. Dilerseniz bu ayarlardan bir kaçını kapatarak çocuğunuzu kısmen denetlemeye devam edebilirsiniz.

aile-ayarlari-kapatma-2

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here