Windows 10/8/7 Masaüstü Simgeleri Yavaş Yükleniyor Sorunu ve Hızlandırma Çözümü

0

Masaüstü simgeleri Windows 10/8/7‘de yüklenmesi yavaşsa, bu öneriler yavaş başlangıç ve önyükleme sorunlarını gidermenize yardımcı olacaktır. Bu, birçok başlangıç programının, bozuk bir Kullanıcı Profili veya Simge Önbellek dosyası vb. nedenlerden ortaya çıkabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Masaüstü Simgelerinin Yüklenmesi Yavaş

1. Başlangıç Programlarını Yönet

Görev Yöneticisini açmak ve Başlangıç sekmesine geçmek için Ctrl + Shift + Esc tuşlarına basın. Burada, Masaüstünüzün yavaş yüklenmesini sağlayabilecek başlangıç programlarını devre dışı bırakabilirsiniz.

Başlangıç programlarını yönetmek için Win + R tuşlarıyla Çalıştır komutunu başlatıp msconfig yazarak Başlatma sekmesine gelerek kullanabilirsiniz. Başlangıç Programlarını durdurabilir veya Windows’un önyükleme yaparken yükleme sıralarını denetleyebilirsiniz. WinPatrol gibi bir ücretsiz yazılımın kullanılması başlangıç programlarının yönetilmesini kolaylaştırabilir.

2. Kullanıcı Profili Bozulması

Sponsorlu Bağlantılar

Belki de Kullanıcı profiliniz bozulmuş. Başka bir kullanıcı olarak oturum açıp bakmanızı tavsiye ediyoruz.

3. Simge Önbellek Dosyası Bozulmuş Olabilir

Icon Cache dosyanızın bozuk olma ihtimali de mümkündür. Windows 10 için Thumbnail ve icon cache rebuilder’ı çalıştırın. İlk kez çalışıyorsa ve sonraki yeniden başlatmalarda sorununuz yeniden görünür, Icon Cache’i manuel olarak yeniden oluşturun ve bunun yardımcı olup olmadığını öğrenin.

Aşağıdaki gizli dosyalar varsa, bunları da silin:

  • C:\Users\Username\AppData\Local\IconCache.db
  • C:\Users\Username\AppData\Local\IconCache.db

4. Önceden Yüklü Crapware’i Kaldırın

Crapware; önceden kurulu yazılım ayrıca paket yazılım olarak bilinir. Satın alınan bir bilgisayara önceden yüklenmiş olan bir yazılımdır. İşletim sistemine genellikle önceden yüklenir. Yeni Windows PC’nize önceden yüklenmiş olarak gelebilecek herhangi bir yazılımı kaldırın.

5. Temiz Önyükleme Durumunda Sorun Giderme

Temiz Önyükleme yapın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Neyin probleminize neden olabileceğini belirlemelisiniz. Bunun için Temiz Önyükleme Durumu en iyi yoldur. Bilgisayarı Temiz Önyükleme ile başlattığınızda, bilgisayar önceden seçilmiş en az sayıda sürücü ve başlangıç ​​programı kümesiyle başlar.

Temiz Önyükleme, performans sorununu gidermek için tasarlanmıştır. Temiz önyükleme sorunlarını gidermek için, birkaç işlem yapmanız ve her eylemden sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir. Soruna neden olan bir ögeyi saptamak ve denemek için bir ögeyi birbiri ardına el ile devre dışı bırakmanız gerekebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here