Windows 10/8/7 Google Chrome Ses Gelmiyor Sorunu ve Çözümü (Resimli Anlatım)

0

Google Chrome‘un bugün mevcut olan tarayıcılar arasında en popüler web tarayıcısı olduğunu inkar edemeyiz. Ancak bu, Chrome’un problemsiz olduğu anlamına gelmez. Google Chrome’da ses çıkmaması bunlardan birisidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Chrome’da Ses Yok

Pek çok Chrome kullanıcısı, tarayıcının ses çıkarmadığı sorunu ile karşılaşabilir. Çoğu durumda, bu sorunu çözmenin en kolay yolu, tarayıcıyı veya Windows 10 işletim sistemini yeniden başlatmaktır. Ama bu her zaman işe yaramaz.

Sorun, özellikle diğer uygulamaların ses çıkardığı ve yalnızca Chrome’un çıkarmadığı düşünülürse son derece sinir bozucu olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Chrome’da ses sorunlarıyla karşılaştıysanız öncelikle aşağıdaki önerileri yerine getirmenizi tavsiye ediyoruz.

  1. Windows işletim sisteminizin ve ses sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun.
  2. PC’nizde hoparlör sesini kapatmamış olduğunuzdan emin olun.
  3. Sorun Giderici Sayfasından Oynatma Ses Sorun Gidericisi’ni çalıştırın.
  4. Tarayıcınızı kontrol etmek için Chrome Temizleme Aracı’nı çalıştırın.

Hoparlör Sesini Kontrol Et

Sorunun buradan kaynaklandığını öğrenmek için, Hoparlör simgesine sağ tıklayın, ardından Ses Düzeyi Karıştırıcını Aç seçeneğine tıklayın. Burada, Chrome ses düzeyini göreceksiniz.

Önbelleği ve Çerezleri Temizle

Herkes bunu bilmiyor, ancak önbelleği ve ya çerezleri temizlemek Chrome’un karşılaşabileceği sorunların çoğunu gidermenin harika bir yoludur.

Bunu yapmak için sağ üst köşedeki dikey üç noktaya tıklayın. Diğer araçlar > Tarama verilerini temizle seçeneğini seçin. Son olarak, temizleme işleminin ayrıntılarını seçin ve verileri temizle seçeneğine tıklayın.

Chrome Ayarlarını Sıfırla

Web tarayıcısını kaldırmanın ve yeniden yüklemenin sıkıntılarını yaşamak istemiyorsanız, fabrika ayarlarına yani varsayılanı duruma döndürebilirsiniz.

Chrome ayarlarını sıfırlamak için, web tarayıcısının sağ köşesindeki üç noktaya tıklayın. ‘Ayarlar’, ‘Gelişmiş’ ve ardından ‘Sıfırla’ seçeneğini seçin.

Chrome’u Yeniden Yükle

Son olarak, hiçbir şey işe yaramıyorsa, Chrome’u yeniden yüklemeniz gerekebilir. Google Chrome’u ve tüm sekmeleri kapatmak için sağ üst köşedeki “X” işaretini tıklayın veya her şeyin kapalı olduğundan emin olmak için Görev Çubuğuna sağ tıklayıp Görev Yöneticisini seçin.

Buradan, tüm Chrome örneklerini arayın ve bunları kapatmak için Görev Sonlandırı tıklayın.

Ayrıca, Denetim Masası > Program ve Özellikler sayfasına gidin. Bundan sonra, Google Chrome yazıımını seçin ve Kaldır düğmesini tıklayın.

Son olarak, Chrome’u indirin ve yükleyin. Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here