WiFi Hızını 2 Kat Artıran WeGig Teknolojisi Geliyor!

0

WiFi Yerine WeGig Kullanılacak

WiFi teknolojisinin yerini yeni WeGig (Wireless Gigabit Alliance) teknolojisi alacak. WiFi hızından 2 kat daha hızlı olan bu yeni WiFi standardı bir dahaki yıl kullanıma sunulacak.

Sponsorlu Bağlantılar

WeGig teknolojisi sayesinde akıllı telefonlar, tabetler ve dizüstü bilgisayarlar kablosuz ağlara çok daha hızlı bir şekilde bağlanacak. Önümüzdeki yıl hayata geçecek olan bu yeni WiFi standardı sayesinde özellikle VR oyunlarını kablosuz olarak oynamaya imkan tanıyacak. WeGig teknolojisi ile kablosuz veri aktarımı hızlı olacağı için sanal gerçeklik gözlüklerinde kablolu bağlantıya ihtiyaç duyulmayacak.

WeGig teknolojisi sayesinde mobil cihazlar çok geniş bantlı kablosuz bağlantılara sahip olacaklar. 2 kat daha hızlı WiFi bağlantısı söz konusu olacak ancak bağlantı mesafesi daha kısa olacak.

pg9

Sponsorlu Bağlantılar

WeGig teknolojisi ile kablosuz bağlantı mesafesi en fazla 33 metre olacak. Yine bu yeni WiFi standardını kullanabilmek için WeGig teknolojisine sahip cihazların kullanılması gerekecek. Yani mevcut WiFi standardına sahip akıllı cihazlar bu teknolojiyi kullanamayacak.

WeGig teknolojisi ile birlikte mevcut WiFi standardı olan 802.11ac yerine 802.11ad Wi-Fi standardı kullanılacak. Mevcut WiFi standardı ile 4.5 Gbps hız limitine ulaşıyorken, yeni WeGig standardı ile 8 Gbps hız limitine çıkmak mümkün olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here