Vssvc.exe Nedir? Windows Vssvc.exe Yüksek Disk Kullanımı Hatası Nasıl Düzeltilir? (Resimli Anlatım)

0

Bilgisayarınız ortada hiç bir şey yokken herhangi bir sorunla karşılaşabilir. Dizüstü yada masaüstü bilgisayarınız tarama işlemini yavaşlatır ve CPU kullanımınız % 100’e kadar yüksek bir rakamın üzerine çıkabilir. Bu durumda bilgisayarınızda çalışan Windows işlemlerini araştırmanız gerekir. Bu sorunlardan biriside vssvc.exe yüksek disk CPU kullanımı sorunu olarak biliniyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Dosya adı uzantısı .exe uzantısı, yürütülebilir bir dosyayı belirtir. Yürütülebilir dosyalar bazı durumlarda kötü amaçlı yazılım olabilir. Bu durumda, yapmanız gereken ilk şey, arama başlatarak vssvc.exe dosyasını bulmaktır. System32 klasöründe bulunur.

vssvc.exe Yüksek Disk Kullanımı Sorunu

VSS, sistem sürücüsünü yedeklemenize yardımcı olur. B hizmeti devre dışı bırakmak, bazı uygulamaların işlevlerini kaybetmesine neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Birim Gölge Kopyası Hizmeti (VSS) normalde çok fazla kaynak tüketmez, ancak bir vssvc.exe disk kullanımıyla ilgili sorunlarla karşı karşıyaysanız, aşağıdaki önerileri deneyin.

1. Sistem Geri Yüklemeyi devre dışı bırakın ardından yeniden etkinleştirin ve işe yarayıp yaramadığını görün.

Denetim Masası > Sistem> Sistem Koruması ile bunu yapabilirsiniz.

2. Win + R tuşlarına basarak ya da Arama bölümüne Çalıştır yazarak “Çalıştır” komutunu açın ” services.msc  yazın ve Windows Hizmet Yöneticisini açmak için Enter tuşuna basın. Birim Gölge Kopyası hizmetini bulun ve sonra Özellikler kutusunu açmak için üzerine çift tıklayın. Hizmeti durdurun ve ardından yeniden başlatın. Ya da üzerine sağ tıklayın ve Yeniden Başlat seçeneğini seçin.

Bu yardımcı olmazsa, geçici bir önlem olarak bu hizmeti durdurabilirsiniz.

Bu görevi sona erdirmek için Ctrl + Alt + Delete tuşlarına basarak Görev Yöneticisini de kullanabilirsiniz.Görev Yöneticisini girdikten sonra Hizmetler sekmesine gelin VSS’yi bulun sağ tıklayıp Durdur seçeneğine basın.

Sistem Geri Yükleme özelliğini veya Birim Gölge Kopyası özelliğini kullanmazsan, bu hizmeti devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

3. Bozuk bir vssvc.exe dosyasını değiştirmek için Sistem Dosyası Denetleyicisini çalıştırın.

4. Komut İstemini açın, aşağıdaki yazıyı yazın ve Performans Sorun Gidericiyi çalıştırmak için Enter’a basın.

msdt.exe / id PerformanceDiagnostic

Bu sorun giderici, kullanıcıya işletim sistemi hızını ve performansını artırmak için ayarları düzenlemenize yardımcı olur.

5. Hiçbir şey yardımcı olmazsa, Windows 10 işletim sisteminizi sıfırlamak için Windows Yenileme Aracını kullanmayı düşünebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here