VR Uyumlu En İyi Masaüstü Bilgisayarlar – 2018 Yılının VR PC’leri

0

En Pahalısı: Alienware Area-51 Threadripper Edition

Dell, Alienware Area-51 modeli oyun bilgisayarlarının yetersiz kaldığına karar verdi ve daha üst seviye olan Threadripper Edition geliştirdi. İçinde AMD’nin 12 çekirdekli Ryinger Threadripper 1920X CPU’su, 32GB DDR4 2666MHz RAM ve her biri 8GB GDDR5 VRAM’li NVIDIA GTX 1080 GPU.

Sponsorlu Bağlantılar

Kullandığınız VR kulaklık seti ne olursa olsun bu bilgisayar bana mısın demez. Ancak bu bilgisayarın da bir maliyeti var. O da 4.150 dolar. Tüm kulaklıklar ve sensörlerin bağlantısını sağlamak için çok sayıda bağlantı noktası bulunduğunu da söyleyelim.

Kısaca Özellikleri:

  •  AMD Ryzen Threadripper 1920X işlemci
  •  32GB bellek / 2 TB HDD + 512GB SSD
  •  VR’ye hazır NVIDIA GeForce GTX 1080 grafikleri
  •  Windows 10 Pro işletimsistemi

Fiyat: Bu müthiş donanıma sahip bilgisayrın fiyatı ise 4150 dolar.

Sponsorlu Bağlantılar

Sonuç: Çok para harcamak için gülünç bir miktar için Area-51 Threadripper Edition’a bakın.

En İyi Kişiselleştirme: Origin Chronos

Origin, hem bütçenize hem de isteklerinize uyan çok fazla seçeneğe sahip bir masaüstü bilgisayar sunuyor.  Her PC siparişe göre yapılandırılıyo ve Chronos oldukça küçük bir kasaya muazzam bir donanım sığdırmayı başarıyor.

Bir AMD veya Intel işlemci tercih edebilir, AMD Radeon RX 570’den 12GB GDDR5 VRAM’li bir NVIDIA Titan Xp’ye grafik kartı tercih edebilirsiniz. Hali hazırda GTX 1050 Ti, GTX 1060, GTX 1070, GTX 1080 ve GTX 1080 Ti seçenekleri de bulunuyor.

Origin ayrıca 32GB DDR4 RAM ekleme, dış boya yapma ve içindeki RGB aydınlatması da dahil olmak üzere PC’nin neredeyse her yönünü özelleştirmenize imkan tanıyor. İster Vive, Rift veya Windows Karma Gerçek Ultra’dan birini kullanın.

Fiyat: Fiyatlar, konfigürasyona bağlı olarak büyük farklılıklar gösterebilir.

Sonuç: En iyi özelleştirme seçeneklerine sahip masaüstü bilgisayarlar için Origin Chronos’a göz atın.

En İyi Lenovo PC: Lenovo Legion Y920 Tower

Lenovo’nun güncellenmiş Legion modeli oyun için oldukça etkileyicidir. Herhangi bir araca gerek duymadan yükseltmeler yapmak için bol miktarda alanınız var. Ayrıca kasanın özelleştirilebilir aydınlatması da bulunuyor.

Yedinci nesil Intel Core i7-7700K işlemci, 16GB DDR4 RAM, 256GB SSD ile birleştirilmiş 2 TB HDD ve NVIDIA GTX 1080 GPU’ya sahip. Bununla birlikte, VR için kasanın ön tarafında bulunan, kulaklık takımı ve sensör bağlantısını sağlayan bağlantı noktaları vardır.

Fiyat: 2.250 dolar fiyat etiketine sahiptir.

Sonuç: VR’ye hazır en iyi Lenovo masaüstü bilgisayarı Legion Y920 Tower’dır.

En İyi Acer PC: Acer Aspire GX

Acer’ın uygun fiyatlı VR uyumlu PC’leri 750 dolardan başladığı için bütçenizi sarsmadan sağlam bir VR deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Ayrıca Oculus sertifikasına sahiptir ve Rift için ekstra destek sunuyor.

Yedinci nesil Intel Core i7-7700 işlemci, 16GB DDR4 RAM, 3GB GDDR5 VRAM’ye sahip bir NVIDIA GTX 1060 GPU ve 1 TB HDD ile birleştirilmiş 256GB SSD’ye sahip olacaksınız. VR sisteminizi bağlamak için eksiksiz bir grafik yelpazesi mevcuttur.

Fiyat: 750 dolarlık fiyatı ile bulabileceğiniz en uygun fiyatlı VR destekli masaüstü bilgisayardır.

Sonuç: VR’yi çalıştırmak için en iyi Acer masaüstü PC, Aspire GX’tir.

En iyi HP PC: HP OMEN 880

2018 için yeniden tasarlanan HP’nin OMEN oyun bilgisayarı, yaklaşık 1.600 $ ‘dan başlayan bir dizi yapılandırmaya sahiptir. Sekizinci nesil Core i7-8700K su soğutmalı CPU, 16GB DDR4 RAM, 1 TB HDD ile birleştirilmiş 1 TB SSD ve NVIDIA GTX 1080 GPU’ya donanımına sahiptir.

HP OMEN 880 modelinin AMD Ryzen ve AMD Radeon seçenekleri de mevcuttur. Büyük boyutlu kasaya sahip olması nedeniyle gelecekteki güncellemeleri de kolaylaştırıyor. Siyah rengin agresif görünümü kırmızı vurguyla telafi edildi. Ayrıca VR için ihtiyacınız olan tüm girişlere sahip.

Fiyat: 1600 dolardan başlayan fiyatlarla sunuluyor.

Sonuç: VR için canlı bir HP PC istiyorsanız OMEN 880’e bir göz atın.

En İyisi: Alienware Aurora

Dell’in oyun serisi olan Alienware, etkileyici özelliklere sahip. Aurora, çift NVIDIA GTX 1080 Ti GPU, sekizinci nesil Intel Core i7-8700K işlemci, 64GB’a kadar artırılabilir DDR4 RAM ve birleştirilmiş 1 TB SSD ile 2 TB HDD sabit sürücü.

Bu kadar güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız yoksa, ayrıca birçok yapılandırma seçeneği sunuyor. Ne seçerseniz seçin, benzersiz bir kasaya sahip olacaksınız. Bu bilgisayarların VR’ye hazır konfigürasyonları 1.200 $ civarında satışa sunuluyor.

Fiyat: VR destekli bir versiyonu 1200 dolar fiyat ile satın alabiliyorsunuz.

Sonuç: Alienware Aurora, mükemmel bir VR masaüstü bilgisayarınız için en iyi bahistir.

Neden VR Uyumlu En İyi PC Alienware Aurora?

Alienware Aurora’nın sunduğu güç ve uygun fiyat kombinasyonun ilk tercih nedenidir. Yaklaşık 1.200 dolara sekizinci nesil Intel Core i5-8400 dört çekirdekli işlemci, 16GB DDR4 RAM, 1 TB sabit disk sürücüsü ve 6 GB GDDR5 VRAM’li bir NVIDIA GTX 1060 GPU ile bir donanım elde edebilirsiniz. Bu, Rift veya Vive için yeterli güce sahip ve Windows Karışık Gerçeklik Ultra için de yeterlidir.

Orta sınıf fiyat ve performans arayanlar için 1,700 dolarlık donanımı öneriyoruz. Intel Core i7-8700 işlemci, 16GB DDR4 RAM, 2GB HDD ile birleştirilmiş 128GB SSD ve 8GB GDDR5 VRAM’ye sahip bir NVIDIA GTX 1070 GPU sunuluyor.

Donanımın tümünü kolayca yükseltebilir veya değiştirebilirsiniz. Ayrıca teçhizatınıza biraz stil vermek için dış aydınlatma seçeneği de var. Rift sahibi iseniz, bu PC’lerin Oculus sertifikalı olduğunu ve gelişmiş Rift desteğine sahip olduğunu da bilmelisiniz.

ÖZET

En çok özelleştirme seçeneği sunan bilgisayar Origin Chronos’tur. Lenovo’yu seviyorsanız, Legion Y920T ilk tercihiniz olacaktır. Acer kanadında ise Aspire GX en uygun fiyatlı model olarak harika bir seçenektir.  Para sıkıntınız yoksa, Alienware Area-51 Threadripper Edition modeline göz atın. Son olarak genel anlamda en iyi VR masaüstü PC için Alienware Aurora’yı tercih edin. Karar sizin.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here