VPN Kullanmadan Yasaklı Sitelere Giriş Yapmak

0

VPN’siz Engelli Sitelere Girin

Yasaklı sitelere girmek için kullanılan en popüler yöntem VPN uygulaması kullanmaktır. İnternet tarayıcınız için en popüler VPN eklentilerini kullanarak bilgisayarınız üzerinden bütün yasaklı sitelere giriş yamanız mümkündür. Bununla birlikte VPN programlarını da kullanabilirsiniz. Ancak VPN kullanmadan yasaklı sitelere erişim yapacağınızı biliyor musunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

VPN kullanmadan engelli sitelere girmenin yollarını sıralamak gerekirse;

  1. DNS değiştirerek yasaklı sitelere girme
  2. .hosts dosyasını değiştirerek yasaklı sitelere girme
  3. Translate ile yasaklı sitelere girme
  4. URL kısaltma servisini kullanarak yasaklı sitelere girme
  5. Web sayfasını PDF’ye dönüştürerek yasaklı sitelere girme

Bu 5 yöntemi kullanarak nasıl engelli sitelere gireceğimize göz atalım.

internet

DNS değiştirerek yasaklı sitelere girme

Sponsorlu Bağlantılar

Ağınız otomatik olarak internet sağlayıcınızın size sunduğu DNS üzerinde internete bağlanmanızı sağlar. Ancak siz bu DNS adresini değiştirerek yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Otomatik DNS adresi yerine Google DNS, Open DNS yada Yandex DNS gibi servisleri kullanabilirsiniz.

Ayrıca bkz: DNS nasıl değiştirilir?

dns-degistirme-2

.hosts dosyasını değiştirerek yasaklı sitelere girme

Windows’un hosts dosyasını değiştirerek engelli sitelere girebilirsiniz. Windows bilgisayarınızda hosts dosyasını “C:\Windows\System32\drivers\etc” adresinde bulabilirsiniz. Buradan hosts dosyasını kopyalayın ve başka bir yere yedekleyin. Daha sonra bu hosts dosyasına sağ tıklayın ve birlikte aç diyerek Notepad++ gibi bir not defteri programı ile düzenleyin.

Şimdi bu aşamda bilgisayarınızın arama kutusuna CMD yazarak Komut İstemi dosyasını açıyoruz. Ve burada örneğin yasaklı sitemiz facebook olsun, “ping facebook.com” ve “ping www.facebook.com” yazarak ping atıyoruz. Bir süre sonra facebook.com için IP adresini ekranda göreceksiniz.

ping atma

Yukarıdaki resimde de göreceğiniz üzere 31.13.93.36 şeklinde ip adresleri bulunuyor. Bu IP adreslerini aşağıdaki gibi hosts dosyasına yazıp kaydediyoruz. Ve yasaklanan facebook ve twitter gibi sitelere giriyoruz.

hosts dosyası düzenleme

Translate ile yasaklı sitelere girme

Bir diğer yöntem ise Google Translate ve Yandex Translate gibi çeviri siteleri üzerinden yasaklı sitelere girmektir. Her zaman işe yaramasa da çoğu zaman işe yaradığı için denemenizi tavsiye ederiz.

URL kısaltma servisini kullanarak yasaklı sitelere girme

URL kısaltma servislerinde yasaklı sitenin URL adresini kısaltarak girmeyi deneyin. Bu yöntem de her zaman işe yaramasa da bazı sitelerde işe yarıyor. https://bitly.com gibi url kısaltma servislerini kullanabilirsiniz.

Web sayfasını PDF’ye dönüştürerek yasaklı sitelere girme

Eğer metin odaklı bir yasaklı siteye gireceksiniz PDF dönüşme sitelerini kullanabilirsiniz. Yasaklı olan web sitesini PDF’ye dönüştürerek içeriği görüntülemeniz mümkündür. Bunun için http://www.web2pdfconvert.com sitesini kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here