Video Üzerine Yazı Yazma, Kırpma ve Birleştirme (PhotoStage Slideshow Producer)

0

Video düzenleme konusunda çok basit ve herkes tarafından kullanılabilir bir uygulama olan Microsoft Fotoğraflar uygulamasını daha önce size tanıtmıştık. Bir önceki yazımda ise Fotoğraflar uygulaması ile video üzerine yazı yazma, video kırpma ve video birleştirme konusunu anlatmıştım. Bu yazımda ise PhotoStage Slideshow Producer programını kullanarak video üzerine yazma, video kırpma ve video birleştirme işlemlerini yapacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Bkz: Fotoğraflar Uygulaması İle Video Üzerine Yazı Yazma

PhotoStage Slideshow Producer programı Microsoft Fotoğraflar uygulamasına nazaran çok daha karmaşık ve gelişmiş bir programdır. Ayrıca Türkçe dil seçeneğinin olmaması da her kullanıcının rahatlıkla kullanmasını önüne geçiyor. Yine profesyonel bir video düzenleme yazılımının ev kullanıcıları için ücretsiz olarak sunulması müthiş bir seçenek oluyor.

PhotoStage Slideshow Producer İle Video Yapma

Sponsorlu Bağlantılar

İlk olarak programı indirmek için tıklayınız…
Programı indirdikten sonra kurulum işlemini yapınız. Programı kurduktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir arayüz gelecek.

UYARI: PhotoStage Slideshow Producer programını yükledikten sonra size ev kullanıcısı mı yoksa ticari amaçlar için mi kullanacağınızı soran uyarı penceresi geldiğinde iyi okuyarak “home” yani “ev” seçeneğini tıklayınız. Böylece programı ücretsiz kullanmaya devam edersiniz.

Video Birleştirme

Daha sonra ekrandaki video ekleme alanından “Add Videos” diyerek bilgisayarınızdaki videoları ekleyebilirsiniz. İstediğiniz uzunlukta videolar ekleyebiliyorsunuz. Videoları ekledikten sonra ekranın alt kısımında yer alan Slideshow alanında videoları sürükleyip bırakıyorsunuz. Yine sürükle bırak yöntemi ile videoların yerlerini değiştirebiliyorsunuz. İstediğiniz kadar videoyu ve dilerseniz resmi bu şekilde birleştirebilirsiniz.

Video Kırpma

Videoları birleştirdikten sonra her bir videoyu ayrı ayrı kırpabilirsiniz. Bunu yapmak için slayt alanındaki videolardan kırpmak istediğiniz videonun üstüne fare ile sağ tıklayıp “Adjust slide duration…” seçeneğine tıklayın.

Daha sonra aşağıdaki ekran gelecek. Bu ekranda ister başlama ve bitiş işaretçisini kullanarak dilediğinizi alanı kırpabilir, isterseniz de “Start Time ve End Time” seçeneklerini kullanarak başlangıç ve bitiş zamanını el ile girerek kırpabilirsiniz. Kırptığınız videoyu “Save as new media” diyerek farklı bir video olarak da kaydedebilirsiniz. Kırpma işlemi bitince “Apply” diyerek kırpma işlemini bitirin.

Video Üzerine Yazı Ekleme

Video üzerine yazı eklemek için ise yazı eklemek istediğiniz videoyu seçin ve medyaların yer aldığı pencereninin üst kısmındaki menüden “Text” seçeneğine tıklayın. Daha sonra aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere istediğiniz bir metin şablonunu seçin. Ardında yazı alanına istediğiniz metni yazıp, yazı fontunu, yazı boyutunu ve konumunu seçerek yazma işleminin tamamlayın.

Video Üzerine Müzik Ekleme

Dilerseniz oluşturduğunuz yeni videoya kendi müziğinizi de ekleyebilirsiniz. Bunun için “Medya” penceresinde iken “Add Audio” seçeneğine tıklayıp bilgisayarınızdan bir müzik seçin. Daha sonra bu müziği sürükle bırak yaparak slayt alanındaki müzik bölümüne taşıyın.

Videoyu Kaydetme

Bütün işlemleri tamamladıktan sonra videonuzu kaydetme aşamasına geleceksiniz. Bunun için sol üst menüde yer alan “File” seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki gibi seçenekler arasından “Export Slideshow…” seçeneğine tıklayın.

Daha sonra karşınıza nasıl kaydedeceğinizi soran aşağıdaki gibi bir pencere gelecek. Bu pencerede kaydetme şeklini seçin, video ismi, video uzantısı, video çözünürlüğü gibi seçenekleri ayarlayarak “Create” butonuna tıklayarak videonuzun oluşturun. Hepsi bu kadar.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here