Üç Boyutlu Çizimler İçin Microsoft Paint 3D Özellikleri ve Kullanımı

0

Microsoft Paint 3D Tanıtıldı!

Microsoft tarafından Windows 10 Creators Güncellemesi ve Microsoft Paint 3D resmen  tanıtıldı. Windows Insider Programına katılan bütün kullanıcılar bu haftadan itibaren güncellemeyi almaya başlayacak ve Paint 3D ile tanışacak.Windows 10 kullanıcılarına sunulacak olan Paint 3D programına özel Microsoft tarafından Remix3D.com isimli bir web sitesi de duyuruldu.

Sponsorlu Bağlantılar

Üç boyutlu çizim yapmak imkanı tanıyan ve gerçek hayattaki nesneleri taratarak programda kullanmaya yarayan Paint 3D programı, Windows 10 kullanıcılarının yaratıcı fikirlerini hayata geçirmesi için tasarlandı. Özellikle çocukların hayal ettiklerini üç boyutlu bir şekilde ortaya çıkarmaları çok kolay olacak.

paint-3d

Paint 3D Nasıl Çalışır?

Üç boyutlu nesnelerin çizimini yapmak bir fotoğraf çekmek kadar kolay olacak. Windows 10 Mobil cihazlar, Android mobil cihazlar ve iOS mobil cihazların kameralarını kullanarak nesneleri yakalayıp programa aktarabileceksiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=xxyufNrH4Mw

Sponsorlu Bağlantılar

Paint 3D ile yapılan 3D çizimlerin üç boyutlu yazıcılardan baskı alınması da mümkün olacak. Dışarıdan nesneler eklemek, işleme ve üç boyutlu objeler yaratmak çok kolay olacak.

Remix 3D topluluğu üzerinde oluşturduğunuz içerik ve çizimleri paylaşmak da mümkün olacak. 3D tasarımlar yaparak kendi yaratıcılığınızı herkese göstermenin bir fırsatını da bulacaksınız.

En basitinden aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere bir emojiyi alarak onu kendi yaratıcı fikrleriniz ile süsleyip yeni bir emoji ortaya çıkarabileceksiniz.

paint-3d-cizim-ornegi

Microsoft önümüzdeki yıl Word, Excel ve PowerPoint dahil olmak üzere Office uygulamalarına 3D özelliklerini sunacağını da söylüyor. Ayrıca Paint 3D ile animasyonlu stickerlar da hazırlayıp arkadaşlarınıza gönderebileceksiniz.

Paint 3D Kullanım Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=Itc5ihHDAnY

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here