“.tr” Uzantılı Alan Adları Evraksız Alınabilecek!

0

TR Uzantılı Alan Adları İçin Evrak Şarkı Kalkıyor!

Bilindiği üzere “.tr” uzantılı bir alan adı satın almak istediğinizde resmi evrak sunmak zorundasınız. Bu resmi evrakları ise Ticaret Odası, Türk Patent Enstitüsü ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası gibi kurumlardan alabiliyorsunuz. Ancak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan tarafından yapılan açıklamada yakında evraksız bir şekilde .tr uzantılı alan adlarını satın almak mümkün olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

İstanbul’da düzenlenen Türkiye DNS Forumu’nda konuşan BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan müjdeli haberi verdi. Resmi evrak zorunluluğunun yakında ortadan kalkacağını ve diğer alan adlarında olduğu gibi ilk başvuran .tr uzantılı alan adlarını satın alabileceğini söyledi.

web internet

Bu uygulama yürürlüğe girdiğinde “.com.tr”, “.org.tr” ve “.net.tr” uzantılı alan adları belgesiz bir şekilde satın alınabilecek. Bu tür alan adlarını satın almak için şirket olmaya, patent almaya yada ekstra ücretler ödemeye gerek kalmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Ömer Fatih Sayan, bu düzenlemenin ne zaman yürürlüğe gireceğini açıklamadı. Ancak yakın bir zamanda yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here