Windows 10 sürüm 1607, Beklenmeyen ağ hatası, Hata 0x8007003B çözümü var mıdır?

Soru CevapKategori: Windows 10 HatalarıWindows 10 sürüm 1607, Beklenmeyen ağ hatası, Hata 0x8007003B çözümü var mıdır?
oguz sordu 6 sene önce

Merhaba, W 10 yıl dönümü güncellemesinden sonra görüntüdeki hatayı almaya başladım ve bunların hepsi 1607 sürümünde oluyor. Çok yol denedim ama çözemedim. Ağdaki farklı bir bilgisayarda paylaşımdaki klasörde yeni klasör açma,isim değiştirme gibi işlemlerde oluyor. Özellikle Home sürümlerde bu sorundan kaçış yok. yıl dönümü sürümü olan bilgisayarlarda bunun bir yolu var mıdır? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Teşekkürler, kolay gelsin.

Sponsorlu Bağlantılar

beklenmeyen-ag-hatasi-hata-0x8007003b

Sponsorlu Bağlantılar
2 Cevap
Admin Staff cevapladı 6 sene önce

Merhaba Oğuz Bey,
 
Microsoft destek forumunda aldığınız bu hata ile ilgili aşağıdaki gibi b ir çözüm sunulmuş. Bu çözümü uygulayın eğer probleminiz devam ederse buradan tekrar bize yazın ve farklı çözüm yollarına bakalım.
 
Bilgisayarda ağ varsayılanlarını sıfırlıyoruz. Bunun için;
 
Arama kutusuna Komut İstemi yazın ve yönetici olarak çalıştırın deyin. Daha sonra açılan komu istemi penceresine aşağıdaki komutları giriniz:
 
1. netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)
2. netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)
3. netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)
4. netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)
5. ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)
 
Sorun bu şekilde çözülmüş olmalıdır. Eğer sorun devam ederse aşağıdaki adımları uygulayın;
 
dism /online /cleanup-image /startcomponentcleanup  ENTER TUŞUNA BASIN İŞLEMİN BİTMESİNİ BEKLEYİN
 
dism /online /cleanup-image /restorehealth  ENTER tuşuna basın işlemin bitmesini bekleyin
 
yine sfc /scannow yazın %100 olunca bilgisayarı yeniden başlatın
 
Sorunun giderilmiş olması lazım. Eğer sorun devam ediyorsa buradan tekrar bildirin ve yardımcı olmaya çalışalım. 

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Admin Staff cevapladı 6 sene önce

Bu sorun için size geçici bir çözüm daha sunacağım. Windows Search hizmetini kapattığınız zaman bu hatayı almamanız gerekiyor. Windows Search hizmetini kapatmak içim ise;
 
Görev Yöneticisini açın ve açılan pencerede en solda yer alan Hizmetler sekmesine tıklayın. Açılan pencerenin sol alt köşesinde “Hizmetleri Aç” linki bulunuyor. Tıklayın ve karşınıza gelen yeni pencerede Windows Search’ü bulun. Windows Search üzerine sağ tıklayın ve Özellikler deyin. Açılan yeni pencerede “Başlangıç türü” ayarındaki seçeneği “Devre dışı” olarak değiştirin ve kaydedin. 
 
Dediğim gibi bu çözüm geçici bir çözüm olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
oguz replied 6 sene ago

Bütün bilgiler için teşekkür ediyorum. İlk cevabı technet forumda görmüştüm ama maalesef bunlar çözüm olmadı. Tek çözümü bilgisayarı sıfırlayıp 1511 sürümün en güncel update’lerini aldıktan sonra belirttiğiniz gibi Hizmetler’den Update’i devredışı tutarak buldum. Fakat Yerel ağdaki 2 bilgisayarda sadece bu sorun var diğerleri de 1607 sürüm ama ilginçtir aynı hatayı vermiyor. Bilgisayar bir kısmı kasayla gelen Home SL bazısı ise kutulu Home,Pro sürümler. Tek dikkatimi çeken husus bu. Yinede teşekkür ediyorum, siteyi gezdikçe bilgi dağarcığım genişliyor.

Admin Staff replied 6 sene ago

Windows 10 forumunda da bilgisayarı sıfırlamak ve temiz kurulum öneriliyordu ancak bu kadar zahmete girmeden çözüm bulmanız için bu önerileri sunmuştuk. Yine de çözüme ulaştığınız için sevindim.

Cevabınız

13 + 17 =