Windows 10 sıfırlama işlemi %99’da kaldı, ne yapmalıyım?

Soru CevapKategori: Windows 10 HatalarıWindows 10 sıfırlama işlemi %99’da kaldı, ne yapmalıyım?
Ersin sordu 7 sene önce

Windows 10 bilgisayarı sıfırlarken işlem %99’da takılı kaldı. Aradan kaç saat geçti ancak hala %99 gösteriyor ne yapamlıyım?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
1 Cevap
Admin Staff cevapladı 7 sene önce

Bu durumda önünüzde iki farklı seçenek buluyor. Bu iki çözüm seçeneğini anlatalım.
 
1. Yöntem: Eğer bu durumda Bilgisayar’ı kullanabiliyorsanız yada yeniden başlattığınızda bilgisayar açılıyorsa aşağıdaki önerileri uygulayın. 
 
İlk önce Başlat‘ a tıklayın ve ardında CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır deyin. Karşınıza gelen pencereye SFC /SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basın. Bu işlem bitince bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.
 
Eğer sorun hala devam ediyor ise BURADA yer alan dosyayı indirin ve dosya içinde yer alan Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır deyin. İşlem bitince DOS ekranı kapandıktan sonra test ediniz.
 
Eğer hala sorun devam ediyor ise yine Başlat‘ a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda karşınıza gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır deyin. Daha sonra aşağıdaki komutları teker teker girerek ENTER deyin. 
 
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
 
Problem giderilmez ise sisteminizde yüklü olan Antivirüs programınız mevcut ise kaldırıp yeniden deneyiniz. Bundan da netice alamazsanız yeni bir Windows kullanıcı profili oluşturup test ediniz.
 
2. Yöntem: Bu yöntemi ise Windows’a erişemediğiniz zamanlarda uygulayın. 
 
Başka bir bilgisayarda USB belleğe Windows 10 kurulum dosyası indirilir. Daha sonra sorunlu bilgisayarda BIOS’tan USB bellek ile başlat seçilir. Bu şekilde Windows 10 işletim sistemi yeniden ve temiz kurulum yapılır.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Cevabınız

7 + 1 =