Samsung Windows 8 laptopu Windows 10’a güncelledikten sonra ses azaldı, çözümü nedir?

Soru CevapKategori: Windows 10 HatalarıSamsung Windows 8 laptopu Windows 10’a güncelledikten sonra ses azaldı, çözümü nedir?
Yılaz sordu 6 sene önce

.Kısabir surede sesvolumu azalama başladı ve iyice kaybolmadan önce harıcı hoparlor taktım.Bir aya yakın zaman içinde ses ayarında azalmalar oldu.15 gündür Win10 makalelerinden uyarıları uyguladım.Sonuç (0).Samsung destek hattından sorunuma tatmın edici cozum alamadım.Cıhazı getir enson onerileri. Uzaktan komut ile cihazda arıza bulmayı kaale almadılar.
Bulduğum ve uyguladığım makalelerin tamamını yazmaya kalksam  bir sayfa  yetmez.Bazen çök  basıt  hatalı yukleme yahut çok konu edilen bir DLL dosyasına sabitlendım:
Yerel (C)>Windows>System32>cmd.exe’uygulama var. .Fakat cmd.dll     -DLL uygulama dosyasını bulamadım.
Hata sebebi olabilir mi ve onarımı nasıl olabılır?Zor bir  var  sayım ama çözümü  sizden sabırsızlıka bekleyeceğim.Sayglar.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
1 Cevap
Admin Staff cevapladı 6 sene önce

Merhaba,

Sponsorlu Bağlantılar

Anladığım kadarıyla bir çok öneriyi uygulamışsınız ve sonuç alamamışsınız. Ancak cmd.dll dosyası ses sorunu ile alakalı olmaz. Bu yüzden size şu tavsiyeleri vermek istiyorum.

İlk önce Windows 10 Ses Sorunları ve Çözümleri başlıklı makalemize göz atın.

Büyük ihtimalle yapmışsınızdır ancak ben yine de ilk olarak size tavsiyem sürücü güncellemesini yapmanızdır. Hatta ses sürücünüzü kaldırarak yeniden yüklemeniz daha sağlıklı olur. Hatta bütün sürücülerinizi otomatik olarak tespit edip güncellemek için Driver Booster programını indirmenizi öneririm.

Sponsorlu Bağlantılar

Sürücü güncelleme sorununuzu çözmediyse şunları yapın;

Masaüstünde sağ alt köşede yer alan hoparlör simgesine sağ tıklayın ve “Kayıttan yürütme aygıtları” seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede aktif olarak görülen hoparlörünüze sağ tıklayın ve “Hoparlörleri Yapılandır” deyiniz. Açılan pencerede “Ses kanalları” seçeneklerini göreceksiniz. Buradan sizin kullandığınız hoparlör ne ise onu seçin (“Stereo, Dört Sesli, 5.1 Surround, 7.1 Surround) ve İleri diyerek kurulumu yeniden yapın. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatarak test edin.

hoparlör kurulumu

Öncelikle arama kutusuna Denetim Masası yazın ve giriş yapın. Açılan pencereden Ses‘e tıklayalım, Açılan pencereden Ses Efekti sekmesine gelin. Burada Ses Düzeni ayarından Windows Varsayılan seçeneğini işaretleyin ve Tamam diyerek pencereyi kapatın. Bilgisayarı yeniden başlatarak kontrol edin.

ses efekti varsayılan ayarları

Bilgisayarınızın arama kutusuna “Çalıştır” yazın ve çıkan sonuca tıklayarak açılan pencereye services.msc yazın. Açılan pencerede Windows Ses ve Windows Ses Bitiş Noktası satılarını bulun ve bu seçenekler üzerinde sağ tıklayarak “Yeniden Başlat” deyin. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatarak kontrol edin.

windows 10 ses sorunu

Sponsorlu Bağlantılar
Cevabınız

12 + 18 =