Oyun oynarken mavi ekran hatası alıyorum, çözüm nedir?

Soru CevapKategori: OyunOyun oynarken mavi ekran hatası alıyorum, çözüm nedir?
Sedat sordu 7 sene önce

Windows bilgisayar kullanıyorum ve oynarken önce ekranda donmalar görülüyor. Daha sonra ekran kararıyor ve mavi ekran hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
1 Cevap
Admin Staff cevapladı 7 sene önce

Oyun oynarken bu hatayı almanızın en önemli nedeni ekran kartınız ile alakalıdır. Ekran kartınız fazla zorlandığı için bu hatayı veriyor. Bu durumda ilk yapmanız gereken ekran kartınızı en son sürüme güncellemektir. Ekran kartınızı nasıl güncelleyeceğinizi öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bkz: Sürücü Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Ayrıca oyun oynarken ekran kartınızı kullanan başka programları kapatmanızı öneririm.
Oyun oynarken siyah ekran gelince ilk önce şunu yapın.

Sponsorlu Bağlantılar

CTRL+SHIFT+ESC tuşlarına basarak görev yöneticisine ulaşın. Burada ayrıntılar kısmında LockAppHost.exe işlemini devre dışı bırakın ve kontrol edin. Eğer ekran gelirse;

Başlat menüsünde arama kutusuna Komut İstemi yazın ve çıkan seçeneğe sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır deyin. Açılan komut istemi penceresine SFC /SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız.Bu işlem bitince bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrar test edin.

Eğer sorun devam ediyorsa Allupdate.bat dosyasını indirin ve bu dosyaya sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır deyin. İşlem bitince tekrar kontrol edin.

Sorunun devam etmesi durumunda Başlat‘ a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız.  Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp test ediniz.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

DISM’yi veya Sistem Güncelleştirme Hazırlık Aracı’nı kullanarak Windows bozulma hatalarını düzeltmemakalesindeki işlemi uyguladıktan sonra deneyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Cevabınız

5 + 15 =