Klasör görünümünü değiştiremiyorum, ayarlar eski haline dönüyor?

Soru CevapCategory: Windows 10Klasör görünümünü değiştiremiyorum, ayarlar eski haline dönüyor?
Oğuz asked 3 sene ago

Merhaba, Benim bir sorum olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

2.resimde üst taraftaki gibi görünümleri ayarlamama rağmen 1. resimdeki gibi sürekli kendini bozuyor. Klasörden çıkınca veya bilgisayar açılıp kapanınca. Bununla çok uğraştım ama düzelmiyor. Sizce ne yapmam gerekiyor?

Teşekkürler, Oğuz

1.Resim

2. Resim

Sponsorlu Bağlantılar
1 Answers
Admin Staff answered 3 sene ago

Merhaba Oğuz Bey,

Sponsorlu Bağlantılar

Bu durumun kullanıcı izinleri ile alakalı bir sorun gibi duruyor. Eğer admin girişi yapmamışsanız ve farklı bir kullanıcı girişi yaparak bu ayarları yapıyorsanız bu sorunu yaşarsanız. Ya Klasör görünüm ayarlarını bilgisayara admin girişi yaparak değiştirmelisiniz yada giriş yaptığınız kullanıcı için Admin tarafından değiştirme izni verilmesi gerekir.

Klasör içerisinde sağ tıklayın ve “Özellikler” deyin. Açılan pencerede “Güvenlik” sekmesine geçin. Aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere “Değiştirme” seçeneğinin karşısında izin verildiğini gösteren tik işaretinin olup olmadığını kontrol edin.

Eğer izin verilmemişse aynı pencerede seçeneklerin altındaki “Gelişmiş” seçeneğine tıklayın ve açılan pencerede ilgili kullanıcıyı seçerek “İzinleri değiştir” seçeneğine tıklayıp gerekli izinleri verin. Bu izinleri verebilmek için Admin parolasını bilmeni gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar
Your Answer

13 + 14 =